חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

9 ימים שילוב גרמניה ואוסטריה

35C0872A-B43E-4EE2-900A-F698B953812B

קיבלנו המון מהקבוצות ואנחנו רוצים לחלוק את החוויה שלנו בטיול המשלב את גרמניה (נחיתה במינכן) כולל אוסטריה – חבל טירול.

טיסה ורכב
התלבטנו מאוד בקשר לטיסה. מצד אחד הטיסה לוינה מאוד זולה. מצד שניהשכרת הרכב מאוד יקרה. בסופו של דבר הוחלט שמאחר והטיול הוא לטירול עדיף לטוסלמינכן למרות שזה יותר יקר, לשכור רכב שם, שזה משמעותית זול יותר ממחיר ההשכרה בוינה(ללא התייחסות לחברת ABRIX וכו). שכרנו רכב מחברת אלבר. קיבלנו יחס מעולה וגם מחיר טוב מאוד. הרכב שהחלטנו לשכור היה סקודה אוקטביה סטיישן. ההחלטה הייתה בגלל גודל תא המטען ותא הנוסעים המרווח שלו. בפועל קיבלנו סיטרואן 4C. הוא היה מאוד מרווח, גם בתא המטען וגם בתאהנוסעים. היה מאוד חסכוני בדלק ו 1,300 קמ עלו לנו בערך 85 יורו (דיזל שקט וחזק). היינו 4 מבוגרים ולא היה צפוף והרכב לא התאמץ. וייז עבד מצויין.
איפה לישון ואיך לתכנן
מאחר שאיזור הטיול היה חבל טירול ולא רצינו נסיעות ארוכות, החלטנו למצוא שתי דירות ולעשות טיולי כוכב. המרחק הגדול ביותר בין שתי נקודות היה שעה. לא רצינו לקרוע את עצמנו ולכן כל יום יצאנו בערך ב 09:00. כמו כן רצינו טיול טבע יותר מטיול בערים והעדפנו שלא לדחוס יותר מידי לכל יום.
בדיקות קורונה
לפני החזרה הביתה חייבים לעשות בדיקת קורונה. התשובה מתקבלת תוך 24שעות אבל אל תלכו על הקשקש. אפשר לעשות בדיקות חינם במקומות רבים אבל עליכם להרשם מראש כדי לעשות את הבדיקה החינמית וגם הפרטית. חייבים להיות ברשת אינטרנט אוסטריתוחייבים מספר טלפון אוסטרי כדי להרשם לבדיקה החינמית. אנחנו נרשמנו באמצעות האינטרנט בדירה ונתנו את מספר הטלפון של בעלת הבית והיא שלחה לנו את קוד ה QR הנדרש לבדיקה ואת התוצאות. בדיקה במרפאה פרטית עולה 90 יורו ואם נסעתם עם חבילת אינטרנט ושיחות, כדאי לקנות את הסים האוסטרי הזול ביותר שתמצאו ולהשתמש בו להרשמה.
קניות
בימי ראשון הסופר והחנויות סגורים. כמו כן בחגים. שימו לב ותכננו בהתאם.
יום 1
הגענו למינכן ב 10:30 ובערך ב 12:00 יצאנו לדרך. ברגע שנכנסנו לאוסטריה עצרנו בתחנת הדלק הראשונה וקנינו מדבקה שנדרשת לכבישי האגרה. שם למדנו שצריך לשלם ברוב השרותים באוסטריה. בדרך כלל חצי יורו. משדה התעופה נסענו לעיר קופשטיין (Kufstein) וביקרנו במצודה. מקום נחמד. ביקור של שעה שעתיים, תלוי כמה אתם מתעניינים. מכאן נסענו לאגם קטן בשם Hintersteiner See. מקום הלינה שעליו החלטנו היה הכפר Hart im Ziller שבעמק Zillertal. המקום נקרא Seven Reasons. דירה מודרנית ומצויידת היטב ואנחנו מאוד ממליצים. שימו לב שהם שולחים לכם קוד שאותו צריך להקיש בתוך קופסת ברזל שעל הקיר ובפנים נמצא המפתח. לנו זה היה סוג של חדר בריחה..
יום 2
ביום זה תיכננו לבקר במפלי קרימל. בכדי להגיע לשם נסענו בדרך נוף אלפינית גרלוס שבו כביש אגרה עם נקודות תצפית מדהימות. בקרימל עברנו גם לצד השנישל הנהר וכך יכולנו להתקרב מאוד למפל רק בלי הרסס. רק החלק הראשון היה פתוח אבלהביקור בהחלט שווה. מכאן נסענו לנקיק בשם Woflsklamm. אפשר לעשות מסלול קצר שלכשעתיים+ ויש גם אחד יותר ארוך. המסלול הוא בעליה ויש הרבה מדרגות אבל לא חייביםלמהר וזה ממש שווה. מחיר כניסה 4 יורו.
יום 3
עלינו לקרחון Hintertux.העליה ברכבל וגם הביקור במערה לא זולים. ירדנו בסיור מודרך למערה בעומק הקרחון(35מ בתוך הקרחון)- היה ממש שווה. אל תחמיצו. מכאן נסענו לאגם Achensee. הסתובבנו קצת, עצרנובתצפיות לאורך האגם וחזרנו לדירה.
יום 4
את היום הזה הקדשנו לקצת קניות באינסברוק והליכה בעיר העתיקה. אחריהצהרים נסענו לאיזור הלינה השני שלנו – עמק אוץ (Oetztal). אפשר היה לנסוע בכבישהמהיר אבל אנחנו בחרנו לנסוע דרך Kuthai. הכביש צר ומפותל, עוברדרך יער מדהים, מגיע למעבר הרים ואז יורד לעמק. הדירה שלקחנו היתה בכפר אוץ (Oetz) ונקראת Brunnfeldferienwohnung Oetz. הדירה קצת מיושנת והריצפהחורקת כי זה מבנה מעץ אבל המחיר טוב ובעלת הבית דוברת אנגלית ועוזרת ככול שיכולה.מיקום הדירה היה מעולה. אנחנו דתיים אז היה לנו חשוב שיש משהו לעשות בשבת במרחקהליכה קצר.
יום 5
נסענו לדרך הקרחונים עלינו בכביש אגרה מפותל לגובה די גבוה ואז ברכבל למקום הגבוה ביותר לתצפית מדהימה. אחר הצהרים נסענו למפל שטוייבן (StuibenFalls). זהו מפל של 159 מטר.הכניסה חינם. הדרך מתחילה בתוך יער והיא רחבה ונוחה להליכה. יחד עם זה השיפוע תלול ואם אתם לא כל כך בכושר, לכו לאט ועשו עצירות. בשלב מסוים מתחילות נקודות תצפיתעל המפל וגם מדרגות. הרבה. שוב, עלו לאט ואל תחמיצו את כל נקודות התצפית. ממששווה. המפל נמצא בין דרך הקרחונים לדירה. לקראת השקיעה עלינו לאגם Pitburger. מהחניה צריך ללכת בערך400מ. בשעה הזו האור היה מדהים והיה נפלא. האגם הזה הוא 10 דקות נסיעה מהדירה.
יום 6 – יום שישי בטיול שלנו
מבחינתינו זה יום קצר בגלל ההכנות לשבת אז רק ביקרנו בנקיק נוסף שנקרא נקיק הרוחות Leutaschgorge. יש כאן מסלול אדוםומסלול כחול. אנחנו עשינו רק את האדום שעבר ממש מעל הנקיק ויתרנו על הכחול. מסתברשהכחול קשה. האדום היה פשוט.
יום 7 שבת
עלינו לאיזור הכנסיה שבכפר ומשם לנקודת תצפית על כל העמק – בערך חצישעה הליכה שחלק ממנו הוא עליה. ירדנומהתצפית, חצינו את הכביש הראשי והלכנו עד הנהר. כאן יש שביל הליכה לאורךהנהר.אנחנו הלכנו עד גשר שנקרא Weller Bruke . זרימה חזקה של מים, הרבהירוק ואם יש מזל כמו לנו גם קיאקים שיורדים במפל. יותר מזה לא צריך.
יום 8
רצינו לעשות משהו קצת שונה. משהו שתיירים לא עושים בדרך כלל. נסענו למגרש חניה בהרים, Sattele, במרחק חצי שעה מהדירה. מכאן התחלנו מסלול הליכה עד לפיסגה בשם Faltegartenkogele. התחלנו ללכת בגובה 1,688מ והגענו לגובה 2,186מ, כלומר עליה של 500 מ בגובה, בשעתיים. היה קשה אבל השביל מסומן וברור ועם מספיק הפסקות זה אפשרי. אין מספיק מילים לתאר את הנוף מהפסגה. שווה כל רגע של המאמץ. בסך הכול המסלול עצמו כולל הזמן למעלה היה כ4.5 שעות ואחר כך הסתפקנו בבירה והלכנו לארוז.
יום 9 – חוזרים הביתה
בדרך למינכן עצרנו בגשר תלוי שנקרא Highline 179. הגשר באורך של יותר מ 400מ ועולה 8 יורו. אפשרלעלות ברגל כמו שאנחנו עשינו ואפשר לעלות ברכבת. גם למי שיש פחד גבהים, כמוני למשל, זו הייתה חוויה מרשימה. באותו אתר יש גם טירה שאפשר לבקר בה. אנחנו ויתרנו.


תודה רבה למטייל דובי נבו שפרסם את סיכום הטיול שלו בקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק!

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

אהבת? נא לשתף!

רוצה את המדריך למטייל הישראלי בוינה?

יש לנו מדריך חינמי בדיוק בשבילך!

ארמון שנברון