5 דברים שלא ידעתם על וינה

וינה למתחילים

עזרה בתכנון טיול לוינה? השאירו פרטים 👇

וינה נחשבת לעיר אשר בה קיימות אטרקציות למכביר בשביל ביקור, עבור כל הרכב מטיילים ואף לכל יעד. דבר מה בסגנון טרדה של מטיילים הינו כי עסקינן הודות עיר מאוד גדולה, בשל כך נדרש להבין לאיפה בדיוק כדאי ללכת, והן מה אפשר למצוא בווינה. הפעולה של התמצאות בעיר וינה הינה מסובכת למדי , לאור החלוקה הטכנית של וינה לרובעים, והן מתוך כך כי קיימים המון דברים לחוות אותם אף מחוץ למרכז העתיק של וינה. המאמר שלהלן ישתדל לערוך לכם קצת סדר בתוך כל הכאוס שקיים למי שאינו מכיר היטב את העיר וינה לקראת חופשה מושלמת. לפניכם 5 דברים שלא ידעתם על וינה ואתם צריכים לראות וגם לעשות בעיר האוסטרית!

וינה למטייל הישראלי – 

וינה הינה עיר גדולה ועמוסה עד מאוד, אין עוררין על כך. למרות זאת, קיימים בה המון פארקים שכדאי ביותר לבקר בהם, בפרט במידה והנכם מטיילים בעיר ביחד עם הילדים שלכם או לחלופין מבצעים בה טיול רומנטי. פראטר פארק מהווה  אחד מן הפארקים הכי ידועים מן הפארקים של וינה, ובלי כל עוררין –  אחד הכי טובים שמביניהם. הפארק ממוקם ממש באמצע העיר והן מתפרס על פני כארבעה וחצי קילומטר של אורך, מלאים בהמון דברים, כמו למשל – דוכני מזון, מסלולי הליכה, מגרשי ספורט, עצים, פינות ישיבה, אגמים, וכיוצא בזאת. במתחם של פראטר קיים פארק השעשועים הנוסטלגי,  ובו נמצא הגלגל הענק הידוע של וינה – הפארק הנ"ל הוא הכרחי במשך טיול בווינה עם ילדים. סמוך לשם תיתקלו אף במוזיאון השעווה, מדאם טוסו, הפלנטריום וכיוצא בזה.

אטרקציות בוינה – 

הפארק העירוני של העיר, השטאדטפארק,  ממוקם גם הוא במקום נגיש ביותר – בחיבור שבין הרובע השלישי אל טבעת שמקיפה את העיר העתיקה. מדובר פארק גדול ממדים, השטח שלו כ- שישים וחמישה אלף מ"ר, ובו תמצאו מנעד רב של פסלים הכי מוכר הינו של המלחין יוהאן שטראוס, שעון פרחים, שבילי הליכה, מתקנים לילדים, חורשות, מדשאות, אגם, וכיוצא בזה. עסקינן הודות פארק שניתן להעביר בו בהנאה מספר שעות, בכל תנאי האקלים.

וינה אטרקציות לילדים – 

ארמון שונבורן – מהווה אחד מן המבנים הכי משמעותיים בעיר והוא נכנס למאמר הזה בשל הגנים הפורחים המרשימים ביותר שלו – נביעת מים טבעית , גן חיות, מקום , גן חיות אקווטי, פרחים, גן בוטני, מזרקות, וכיוצא בכל. קיימת באתר נקודת תצפית אדירה – מרפסת התהילה – כאשר בסיור ביחד עם ילדים כדאי ביותר לנסות את מוזיאון הילדים שונבורן.

וינה אטרקציות בחורף – 

כיכרות בוינה – בהמון ערים אירופאיות, לרבות וינה, הכיכרות מסמלות הרבה יותר מאשר נקודת ציון – הכיכרות מלקטות בעצמן בהמון מצבים היסטוריה אמתית, נחשבות למלאי חיים ואף מציעות קרוב אליהן כל מיני אטרקציות בעונת החורף.  קיימות כמה כיכרות בעיר אשר כדאי ביותר להתוודע אליהן במשך הטיול בווינה. כאשר לחלק מן הכיכרות תמצאו את עצמכם באים כמה פעמים לביקור. חלק מהכיכרות של וינה ממוקמות ליד או כחלק ממבנים העתיקים הידועים, שהעיר מוכרת בהם. באופן זה לדוגמה – כיכר הלדנפלאץ , אשר ממוקמת ליד לארמון הופבורג הידוע. 

וינה אטרקציות תיירותיות וינה – 

סמלי ההיכר של הכיכר הינם שני פסלים גבוהים, אשר משלימים ביחד את אחת מן התפאורות הידועות של וינה. בכניסה לארמון נמצאת עוד כיכר,  אשר מכונה סנט מייקל , שנוסדה בשנת- 1725 ושמורכבת מכמה מבנים, אשר מראים את ההוד של האדריכלות האוסטרית העממית. בכיכר קיימים כמה מוקדי עניין, כמו למשל – אתר של חפירות ארכיאולוגיות, מוזיאון קטן וכיוצא בזאת. די קרוב למקום נמצאת כיכר מינוריטן , לידה קיימת כנסייה בעלת שם דומה. לצד הכנסייה, הדובדבן שבקצפת של הכיכר העתיקה הזאת, נבנו ברבות השנים ארמונות וכן מבנים היסטוריים שונים, אשר מביאים לזה שהגעה למקום הינה כמו חזרה בעת.

וינה אטרקציות לצעירים – 

באותו אופן שבכל עיר, שבה הטיול מבוצע באופן רגלי, בעיר וינה קיימות מספר נקודות ציון משמעותיות ביותר. לנקודות הללו אפשר לבוא על מנת להבין איפה בדיוק קיימים ביחס לווינה, כאשר נקודת זכות נעוצה בכך כי חלק מהנקודות מהוות כשלעצמן אטרקציה תיירותית. את הסקירה נדרש להתחיל עם נהר הדנובה , אשר עובר לרוחב וגם לאורך של וינה – המון אתרים פשוט מורים על המיקום שלהם ביחס לדנובה, ובאופן הזה אף בחלק מרובעי וינה. מדובר הודות הנהר השני בגודלו באירופה והינו מתחיל מהמקום של היער השחור, עובר בעיר ואף בעוד ערים. בעיר וינה באפשרותכם להבחין בתעלת דנובה המלאכותית, כאשר הליכה אל מולה או ישיבה בבית קפה והן במסעדה אשר קרובים אליה הינה פשוט מחויבת המציאות במשך טיול בווינה. לאורך הנתיב תמצאו המון פארקים, מוקדי עניין, מסלולי הליכה, וכיוצא בזה. כדאי לכם לדעת הודות המשמעות ההיסטורית ואף האומנותית של נהר הדנובה, והתפקיד המשמעותי שהשתייך אליו במהלך היסטוריה של העיק ברבות השנים. במשך טיול בווינה מתיירים במרבית מן המצבים בעיר העתיקה כמה פעמים. 

וינה אטרקציות מרכזיות – 

על מנת לבוא אליה צריך לעבור את שער הכניסה, ה- Ausseres Burgtor.  מן ההיבט ההיסטורי הינו היה חלק ממערכת הביצורים ששמרה על העיר העתיקה, והינו אף מסמל במציאות העכשווית את הניצחון של אוסטריה במלחמה הודות לייפציג. אל תייחלו פה לשער ניצחון ידוע, כמו של העיר פריז, אך בוודאי בנקודת ציון ראשית והן במבנה אשר מחייב מספר תמונות מינימום.

וינה אטרקציות חובה – 

נקודת ציון קסומה קיימת במרכז וינה העתיקה, מדובר בשעון אנקר  המפורסם בדקורציה של הארט נובו שלו. השעון ממוקם בכיכר Hoher Market, מרחק הליכה ברגל ממרכז וינה, וגם מושך רבבות תיירים, בפרט בשעה עגולה. באופן זהה לשעון במגדל האסטרונומי של פראג, פעם בשעה מגיחה דמות כל שהיא בשעון אנקר בסגנון מוזיקלי מתומצת, כאשר בשלושה תאריכים למשך היום – 12:00, 17:00 ו- 18:00 כל הדמויות מגיחות ביחד. לפן המופע, השעון עצמו חינני ביותר מן ההיבט הוויזואלי – השעון מיתמר לגובה בן כשבעה וחצי מטר, תלוי ומחבר בין שני מבנים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

אהבת? נא לשתף!

רוצה את המדריך למטייל הישראלי בוינה?

יש לנו מדריך חינמי בדיוק בשבילך!

ארמון שנברון