אתר הסקי סקיוולט – Skiwelt

אתר הסקי סקיוולט - Skiwelt באוסטריה

עזרה בתכנון טיול לוינה? השאירו פרטים 👇

סקיוולט (SKIWELT) הינו אזור סקי, הכולל מספר אתרים שחוברו להם יחדיו, באורך מסלולים כולל של 250 קילומטרים, אשר רובם מקושרים ביניהם ב-90 מעליות. הגלישה במרחב המקושר, המהווה קרוב ל 90% מאזור הסקי כולו, מתבצעת ברצף ואינה דורשת ירידה לעמק, להוציא מקרה אחד (האתר הקטן של Going), עובדה ההופכת אותו לאתר המקושר הגדול ביותר באוסטריה.
רוב המסלולים באתר הם אדומים (48%) וכחולים (43%) וחלקם הקטן שחורים (8%). רוב המסלולים רחבים מאד, כאשר רק הקטעים המקשרים, שבדרך כלל השיפוע בהם מתון, הם צרים יותר.
מרבית האתר משובץ בעצים, דבר המוסיף ליופיו. מנקודות רבות באתר ישנה תצפית מרהיבה על הרכסים המושלגים סביב ושל העמקים למטה, הצבועים אף הם בלבן, והתמונה – חגיגה לעיניים. אם תביטו צפונה תוכלו לראות את רכס ווילדר קייזר הסלעי, המגיע לגובה 2,344 מ'. בכיוון דרום-מזרח תוכלו לראות את רכס קיצביל וביום בהיר אף את פסגת גרוסגלוקנר, הפסגה הגבוהה ביותר באוסטריה, המתנשאת לגובה 3,798 מ'.

סיור באתר

פירוש השם סקיוולט בגרמנית הוא "עולם הסקי" (וולט – עולם) ואכן זהו עולם קסום של סקי ועוד סקי ועוד סקי, עד שלעיתים שוכחים שיש עולם אחר מחוץ לעולם הזה. אבל אסור לשכוח את גולשי הסנובורד, שהם חלק לא מבוטל מהגולשים באתר, ועבורם יש בו 3 פארקים (Fun parks), עם מתקנים שונים שיאפשרו להם להראות ביצועים. בכל המרחב ניתן לגלוש ללא צורך בשימוש במעליות הטי-בר, המשמשות בעיקר את קבוצות ההדרכה. ברחבי האתר יש גם 8 מסלולים תחרותיים, 3 מסלולים עם אפשרות למדידת זמנים, 3 מסלולים מוארים לגלישת לילה ושני מסלולים עבור מזחלות שלג. אם אתם רעבים, צמאים או סתם זקוקים למנוחה, תוכלו לעצור באחת ממסעדות ההרים הרבות הפזורות באתר וליהנות מהאוירה העליזה, ישיבה בשמש, ביום בהיר, או חימום בפנים, ביום סגרירי.

גובה האתר ואיכות השלג

סקיוולט הוא אתר נמוך יחסית בהשוואה לאתרים אחרים באוסטריה ובאלפים בכלל, עם גובה מקסימלי של 1,829 מ'. בשיא העונה אין בעיה של שלג, אולם בשולי העונה עלולה להיות בעיה עם איכות השלג, בעיקר במסלולים היורדים לגובה נמוך ובאלו בעלי המפנה הדרומי. יחד עם זאת למעלה מ-70% מהמסלולים באתר מכוסים על ידי תותחי שלג, המייצרים שלג מלאכותי, בתנאי שהטמפרטורות נמוכות מספיק. בחלקים התחתונים של המסלולים הגולשים לעיירות, בעיקר לאלו בעלות המפנה הדרומי, כדאי לוודא לפני שאתם יורדים מה מצב השלג (כל העיירות הן בגובה של 700-800 מטרים).

מבנה האתר

מרחב הגלישה העיקרי של סקיוולט נמצא בין שני עמקים המקיפים אותו מצפון ומדרום. מצפון – עמק וויילדר קייזר (Wilder Kaiser), בו נמצאות העיירות Soll ,Scheffau Ellmau ו-Going, ואילו מדרום – עמק בריקסנטל (Brixental), עם העיירות Brixen Hopfgarten ,Westendorf ו-Itter. מכל אחת משמונה העיירות הללו ניתן לעלות ברכבלים לאתר הסקי ובסוף היום לגלוש אליהן חזרה. האזור הקטן שמעל לעיירה ווסטנדורף אינו מקושר ישירות, אולם בעונת 2008 – 2009 אמור להיפתח רכבל שיעלה אליו מבריקסן ויקשר אותו לשאר האתר.
את מרחב הסקי העיקרי של סקיוולט מקיפות שמונה עיירות, מהן עולים כל בוקר ברכבלים אל ההר. הלינה היא בעיירות, כאשר בדרך כלל תידרשו למספר דקות של הליכה או מספר דקות של נסיעה ברכב או באוטובוס הסקי (Ski Bus), כדי להגיע ממקום הלינה שלכם למעליות. ישנם גם מספר בתי מלון קרובים מאד למעליות, שניתן להגיע אליהם עם המסלול היורד לעיירה ולגלוש מהם למעליות, אך אלו מעטים ויש להניח שגם מחיריהם יקרים בהתאם.

סקי פס

עונת הסקי מתחילה בתחילת דצמבר ומסתיימת בחג הפסחא (סוף אפריל). שיא העונה, מבחינת מחירי הסקי פס, מתחיל לקראת חג המולד ומסתיים בסוף מרץ. בשולי העונה – תחילת דצמבר וסוף מרף עד חג הפסחא, מחירי הסקי פס זולים יותר.
גולשים מתקדמים, שמסלולים באורך של 250 קילומטרים אינם מספיקים להם, יכולים להרחיב את הסקי פס לקיצביל ולאתרים האחרים של האזור (Top Skipass Kitzbuheler Alpen), הנמצאים במרחק של עד חצי שעה נסיעה.
הסקי פס הוא כרטיס מגנטי חזק, אותו שמים בכיס המכנס או המעיל השמאלי ושוכחים ממנו עד לסוף החופשה. אבל עדיף לא לשכוח כי אם תחזירו אותו תקבלו חזרה את שני היורו, אותם תידרשו לשלם כפקדון. ניתן לקנות סקי פס בקופות הרכבלים או בחלק מחנויות השכרת הציוד.

Top Skipass Kitzbuheler Alpen

סקי פס משותף, הכולל בתוכו חמישה אזורי סקי סמוכים ברכס האלפים קיצבילר (Kitzbuheler) והסביבה. בחמשת האתרים יחדיו יש 245 מעליות סקי ומסלולים באורך של 704 קילומטרים. חמשת האזורים (מהגדול לקטן) הם: סקיוולט, קיצביל, אזור Schneewinkel, Wildschonau ו- Alpbachtal.
אזור Schneewinkel כולל בתוכו את האתר של סנט יוהן בטירול (St. Johann im Tirol).
אזור Wildschonau כולל בתוכו את העיירה Niederau, בה מתאמנים ילדי האקדמיה הישראלית לסקי.
את הסקי פס המשותף ניתן לרכוש בכל אחד מחמשת האתרים. הוא כדאי רק אם אתם גולשים מתקדמים שיכולים לנצל אותו היטב. סקי פס לכל אחד מהאתרים בנפרד יהיה כמובן זול יותר.

לינה, השכרת ציוד והדרכה

לינה תוכלו למצוא בכל אחת מהעיירות שבעמק או בכפרים הקטנים הסמוכים אליהן. המחירים במרכזי העיירות בדרך כלל יקרים יותר ואילו בכפרים הם זולים יותר, מאחר וגולשים רבים מגיעים ללא רכב. המחירים משתנים בהתאם לעונה וגם בהתאם לחופשות של האירופים, שלא כמו מחירי הסקי פס, המשתנים רק בהתאם לעונה.
בכל אחת מהעיירות וליד תחנות הרכבלים שבעמק תוכלו למצוא מבחר גדול של חנויות להשכרת ציוד ובתי ספר לסקי. במחירי ההדרכה והשכרת ציוד אין הנחות של מחוץ לעונה, אולם כאן תוכלו למצוא פערים גדולים מאד במחירים, דילים של הדרכה וציוד, דילים של לינה+ציוד+הדרכה וכן הנחה למזמינים מראש דרך האינטרנט. השקעת זמן בחיפוש והשוואה מדוקדקים יכולים להביא לחסכון של עשרות יורו, ומה שלא פחות חשוב התאמה טובה לצרכים שלכם.

סקיוולט בקיץ

מי שביקר באתר הסקי בחורף וראה את הכל מכוסה לבן, יתקשה להאמין שבאביב הכל משנה את צבעו לירוק. ועוד איזה ירוק. וכשזה קורה ומתחילות גם חופשות הקיץ, בחודש יולי, חוזר האתר לחיים. חלק ממעליות הסקי מחדשות את פעילותן, בעיקר אלו שעולות מהעמק, וגם חלק מבקתות ההרים נפתחות שוב. בשלושת תחנות הרכבל הגדולות – הרטקייזר, ברנסטדל והוך סול, שמעל לעיירות אלמאו, שפאו וסול (בהתאמה), נפתחים גני שעשועים והרפתקאות ענקיים. מסלולי הליכה רבים מחליפים את מסלולי הסקי, נעלי הליכה את נעלי הסקי וזוג מקלות את מקלות הסקי. וההר שוב נמלא חיים. משפחות עם ילדים יהנו כאן במיוחד מגני השעשועים הענקיים המשולבים בטבע הנפלא. בעוד הילדים משתעשעים ההורים יכולים לשבת במרפסת של אחת המסעדות ולהנות מהנוף הנפלא.

איך מגיעים

אחד מיתרונותיו של האתר, בהשוואה לאתרי סקי אחרים, הוא המרחק הקצר שלו משדה התעופה של מינכן, אליו ניתן למצוא טיסות שכר זולות מהארץ. המרחק משדה התעופה של מינכן הוא 140 קילומטרים, שאת רובם (כ-130) ניתן לנסוע באוטוסטרדות, נסיעה של כשעה וחצי כשאין עומסי תנועה. רק כשלושה קילומטרים מתוך הנסיעה הם על האוטוסטרדה של אוסטריה, וזה מאפשר לכם לוותר על תשלום מס האוטוסטרדות של אוסטריה.
לבאים ממינכן על אוטוסטרדה E45, ונוסעים לעמק וויילדר קייזר, יש לרדת ביציאה "Kufstein Sud" ולהמשיך עם כביש 173, שבסיומו נמצא אתר הסקי סנט יוהן של טירול. לנוסעים לעמק בריקסנטל יש לרדת ביציאה "Worgl Ost" ולהמשיך בכביש 170, המגיע בסיומו לקיצביל. אל העיירות של עמק בריקסנטל ניתן להגיע ברכבת, המממשיכה גם לקיצביל, וזו בחירה טובה למי שמגיע ללא רכב ולמי שמתכוון לגלוש גם בקיצביל.

מחירי כניסה
סקי פס:
שיא העונה: יום אחד: מבוגר – 35.50 יורו, נוער – 28.50 יורו, ילד – 18:00 יורו. שישה ימים: מבוגר – 173 יורו, נוער – 138.50 יורו, ילד – 86:50 יורו.
מחוץ לשיא העונה: יום אחד: מבוגר – 32.00 יורו, נוער – 25.50 יורו, ילד – 16:00 יורו. שישה ימים: מבוגר – 147 יורו, נוער – 117.50 יורו, ילד – 73:50 יורו.
Top Skipass Kitzbuheler Alpen לשישה ימים: מבוגר – 196 יורו. נוער – 156 יורו, ילד – 98 יורו.

מסלולים

מסלול ווסטנדורף – Westendorf Route (Runde)

אוסף של מסלולי סקי ורכבלים שיקחו אתכם לטיול באתר של ווסטנדורף, שאינו מקושר ישירות לשאר האתרים של סקיוולט, ולאתר של בריקסן. מסלול זה, שלא כמו שני המסלולים המוכנים האחרים, אינו מתחיל ונגמר באותה נקודה והוא דורש שימוש ברכב או באוטובוס הסקי.
תחילתו של המסלול בעיירה ווסטנדורף, ממנה עולים אל האתר שמעליה וגולשים במרבית המסלולים שלו (זהו אתר קטן). לאחר מכן חוזרים בגלישה לעיירה ממנה יש לנסוע לעיירה השכנה בריקסן. אם הגעתם עם רכב תוכלו להשתמש בו ואם לא תוכלו לעשות זאת עם אוטובוס הסקי. מבריקסן עולים ברכבל להוך-בריקסן, המקושר לאתר המרכזי, גולשים בו מעט ואז גולשים חזרה במסלול היורד לעיירה. בנקודה זו, לפני שאתם חוזרים לבריקסן, אם עדיין נשאר לכם זמן וכח, תוכלו להוסיף מסלולים כאוות נפשכם.
מבין מסלולי הסקי המוכנים זהו המסלול הארוך ביותר. אורך המסלולים הוא 22 קילומטרים והפרשי הגובה 4,610 מטרים. סמלו של המסלול על השלטים של האתר הוא בצבע ירוק.

מסלול סובב הואה סאלבה – Salven Route (Runde)

גולשי סקי מתקדמים יכולים לגלוש בנתיב, שהוא אוסף של מסלולים ומעליות, המקיף את פסגת הואה סאלבה. המסלול נקרא גם Salven Runde, ואכן הוא מזכיר קצת את מסלול הסלה רונדה, שרבים מגולשי הסקי מכירים, אם כי הוא קצר ממנו בהרבה. את המסלולים ניתן לגלוש בשני כיוונים. המסלול בכיוון השעון מתחיל ומסתיים בתחנת הוך-בריקסן, אליה מגיעים עם הרכבל של בריקסן. המסלול בניגוד לכיוון השעון מתחיל ומסתיים בתחנת הוך-סול, אליה מגיעים עם הרכבל של סול. המסלול אינו עולה לפסגת הואה סלבה, אך אם תרצן תוכלו לשנותו מעט ולעלות לפסגה.
המסלול בכיוון השעון אורכו 11.5 קילומטרים והפרש הגובה הוא 2,230 מטרים. המסלול בניגוד לכיוון השעון אורכו 12.8 קילומטרים והפרש הגובה הוא 2,930 מ'. מרבית המסלולים הם אדומים ורק מיעוטם כחולים, אך הם כולם רחבים ונוחים. במסלולים בעלי המפנה הדרומי עלולים תנאי השלג להיות פחות טובים. מרבית המסלולים והמעליות באזור זה עמוסים פחות מחבריהם באזור המרכזי של סקיוולט. הנוף במרבית הדרך צופה על העמקים שלמטה, עמק ויילדר קייזר ועמק בריקסנטל, והוא נוף מרהיב.
על שילוט המסלולים הרגיל ישנו סמל של מסלול סובב הואה סאלבה, שצבעו צהוב, והוא יעזור לכם לבחור את המסלולים הנכונים. זוהי אפשרות נוחה מאד למי שמעוניין לעבור את המסלול בדרך היעילה ביותר עם סיכוי נמוך לטעויות.

דרך הגעה
ברכבל מסול או מבריקסן.

מסלול קייזר – Kaiser Route (Runde)

המסלול הוא למעשה אוסף של מסלולי סקי ומעליות, שיקחו אתכם ביעילות ברחבי אתר הסקי סקיוולט, מבלי שתצטרכו לשבור בעצמכם את הראש. המסלולים עוברים בדרכם דרך האתרים של שפאו, בריקסן, אלמאו וגויינג, המהווים חלק ניכר מאזור הסקי המקושר של סקיוולט.
המסלול בכיוון השעון מתחיל ומסתיים בעיירה גויינג ומשם הוא עובר לאתרים של אלמאו, שפאו ובריקסן. במסלול זה גולשים 14 קילומטרים עם הפרשי גובה של 3,940 מטרים. המסלול בניגוד לכיוון השעון מתחיל ומסתיים בתחנת הרכבל בראנסטדל, שמעל לעיירה שפאו, ומשם הוא עובר לאתרים של בריקסן, גויינג ואלמאו. במסלול זה גולשים 16 קילומטרים עם הפרשי גובה של 3,610 מטרים. בשני המקרים יהיה עליכם לגלוש שלוש פעמים במסלולים היורדים לעמק – פעם אחת במסלול היורד לגויינג ופעמיים במסלולים היורדים לאלמאו. אם המסלול לא מספיק ארוך עבורכם, תוכלו להוסיף מסלולים משלכם כמעט בכל שלב במסלול או עם סיומו.
כל המסלולים השייכים למסלול קייזר מסומנים על השלטים באתר בסמל מיוחד, שעליו מצוייר כתר וצבעו כתום.

מקומות באתר הסקי שחשוב להכיר

איברג – Eiberg

הפסגה השלישית בגובהה בסקיוולט, דרומית לברנסטדל, גובהה 1,673 מ'. היא מפסידה את המקום השני, בהפרש של מטר אחד בלבד, לשכנתה ממערב Zinsberg. הנוף מהפסגה, של אין סוף פסגות לבנות הנפרסות לרגליכם, הוא נוף עוצר נשימה. אל פסגה זו מגיעים שלושה רכבלים, דבר שהופך אותה לשוקקת חיים במיוחד. רכבל 69, שהוא רכבל של שישה כסאות, מגיע מכיוון דרום. מכיוון צפון מגיעים צמד הרכבלים התאומים 67 ו-68, שניהם רכבלי ארבעה כסאות, העולים באותו מסלול, עקב היותו מסלול עמוס במיוחד. מהפסגה ניתן לגלוש לכל הכיוונים במסלולים כחולים ואדומים רחבים מאד. אחד המסלולים, היורד לכיוון בקתה 32, הוא מסלול סלאלום תחרותי. בשעות אחר הצהריים תוכלו לראות עליו קבוצות של גולשים תחרותיים שבאות להתאמן וגולשות במהירויות מפחידות.
כל שלושת הרכבלים אינם פועלים בקיץ, אבל תוכלו להגיע לכאן עם אחד ממסלולי ההליכה.

דרך הגעה
בעונת הסקי: רכבלים 67,68, 69.
בקיץ: מסלולים רגליים.

זינסברג – Zinsberg

הפסגה השניה בגובהה באתר הסקי סקיוולט, אחרי פסגת הואה סלווה, מתנשאת לגובה 1,674 מטר. היא נמצאת ממזרח לפסגת הואה סלבה ומדרום לברנסטדל. אל הפסגה מתנקזים שלושה רכבלים, בעלי ארבעה כסאות כל אחד, שמספריהם 70, 71 ו-6. הרכבלים פורקים בלי הרף המוני גולשים, שחלק גדול מהם עוצרים לתצפית על הנוף או למנוחה קצרה על השלג (אין מקומות ישיבה). תצפית הנוף מהפסגה היא אחת היפות ביותר באתר כולו. אם תביטו דרומה תראו את העיירה בריקסן ועמק בריקסנטל לרגליכם, ואת רכס קיצבילר (Kitzbuheler), שאתר הסקי קיצביל הוא חלק ממנו, מצידו השני של העמק. ביום עם ראות טובה תוכלו לראות הרחק בדרום את פסגת גרוסגלונר, הפסגה הגבוהה ביותר באוסטריה. מערבה לכם תוכלו לראות את פסגת הואה סלבה המקסימה. תצפית צפונה תאפשר לכם לראות אין ספור פסגות מושלגות או ירוקות (תלוי באיזו עונה הגעתם) ממש עד קו האופק. למרגלות הפסגה מצפון נמצאת בקתת ההרים יוכסטובן (בקתה 42) ולצידה אגם קטן.
מסלולי גלישה כחולים ואדומים יוצאים מהפסגה לכל הכיוונים. בקיץ ניתן להגיע בהליכה ברגל בלבד, מאחר והרכבלים לפיסגה אינם פועלים. רכבל 71 הוא רכבל עם כיסוי, שנותן פתרון נפלא ביום סוער.

דרך הגעה
בעונת הסקי: רכבלים 70, 71 ו-6.
בקיץ: במסלולים רגליים בלבד.

קייזר פארק – Kaiser Park

פארק שלג עם מתקני קפיצות למיניהם, המיועדים עבור גולשי סנובורד אמיצים, שישמחו להפגין כאן את הביצועים שלהם. גם גולשי סקי יכולים להשתתף בחגיגה, אך גולשי הסנובורד הם הרוב השולט. אם אתם לא בקטע של "ביצועים", וסביר להניח שאתם לא, תוכלו לשבת על כסאות נוח שלצידי המסלול ולהנות מהמוסיקה. הנוף המקסים, הגולשים המגיעים מכל הכיוונים והמוסיקה הקצבית, הופכים את המקום למקום שכיף לעצור ולנוח בו.
הפארק נמצא לצידי מסלול 99, שאפשר לגלוש בו במסלול כחול או אדום. זהו מסלול מאד פופולרי ולכן לקראת שעות הצהריים הוא מתמלא במוגולים (גבשושיות) שמקשים על הגלישה למי שאינו מיומן. כדי לחזור שוב למעלה יש לעלות עם רכבל Tanzbodenbahn (רכבל 99).

דרך הגעה
רכבל 99 ומסלול 99.

מרכז מידע
המשרד הראשי של אתר הסקי נמצא בעיירה סול שבאזור ויילדר קייזר. משרדים נוספים נמצאים במרבית העיירות שבאזור ויילדר קייזר ובעמק בריקסנטל. אם תשלחו להם בקשה במייל או דרך הטופס שבאתר הם ישלחו לכם מפות של האתר ומידע נוסף, דבר שיעזור לכם מאד בתכנון החופשה.

כתובת
Stockach 38
A-6306 Soll
טלפון
+(43)-5333-400
פקס
+(43)-5333-400 9100
דוא"ל
office@skiwelt.at

פנאי / בילוי / חיי לילה / פאבים / מסעדות

סטרן באר – Stern Bar

באר ענק הנמצא בתוך אוהל גדול ממש לצידי המסלול האדום היורד לשפאו והגונדולה העולה משפאו לברנסטדל (מספר 61). כבר בשעות הצהריים המאוחרות מתחילה כאן החגיגה, עם מוסיקה והרבה בירה. לקראת שעת סגירת הרכבלים מתמלא המקום גולשים עליזים ומתודלקים באלכוהול. כאן מבלים עד שעות הערב המאוחרות, אז עוברים כולם למקומות הבילוי שבעיירות עצמן.

כתובת
Schwarzach 2
דרך הגעה
מגרש החניה של הגונדולה של שפאו.
טלפון
+(43)-676-3235 769
פקס
+(43)-676-444 67
דוא"ל
info@sternbar.at

מסעדת יוכסטובן (בקתה 42)Bergrestaurant Jochstubn

בקתת הרים קטנה שיש בה מסעדה ולצידה פאב קטן, אבל בעיקר נוף הרים קסום. במסעדה מוגש אוכל פשוט, קפה, קינוחים ובעיקר הרבה בירה. ביום קר תוכלו לשבת בתוך הבקתה וביום שמש תוכלו להתחמם על המרפסת הגודלה. הנוף מהמרפסת אינו מאד מרשים, אך בצידה המזרחי של הבקתה יש תצפית נוף נפלאה, בתחילתו של מסלול 70 אדום. בחורף ניתן להגיע לבקתה בגלישה ממפגש הרכבלים 70, 71 ו-6, על פסגת Zinsberg, שהיא אחת מהנקודות הגבוהות באתר כולו (גובה 1,674 מ'). יש לגלוש על המסלול היורד צפונה. בקיץ מובילים אל הבקתה מספר מסלולי טיול, חלקם מעמק בריקסנטל וחלקם מאזור ויילדר קייזר (אפשר לעלות בגונדולות מהעמק). במרחק קטן מהבקתה, לכיוון מערב, יש אגם קטן, אליו ניתן להגיע בקיץ בהליכה. מספרה של הבקתה על מפת מסלולי הסקי ועל מפת מסלולי ההליכה, הוא 42.

שעות פתיחה
מתחילת יולי עד אמצע אוקטובר, מתחילת דצמבר עד חג הפסחא (עונת הסקי).
טלפון
+(43)-5358-8555
פקס
+(43)-5358-81194
דוא"ל
info@jochstubn.at

טנזבודן אלם (בקתה 31)Tanzbodenalm

מסעדהנכתב על ידי כרמית וייס
בקתת הרים עם מרפסת שמש גדולה, הצופה אל נוף ההרים המושלגים בחורף והירוקים בקיץ. הבקתה, שהיתה פעם חווה ושופצה לפני מספר שנים, מנוהלת על ידי אותה משפחה. מספרה של הבקתה על מפת הסקי ומסלולי הטיול הוא 31. הבקתה פתוחה בחורף וגם בקיץ. תוכלו לאכול ארוחת בוקר קלה, ארוחת צהריים או סתם לשבת לקפה ועוגה. בחורף מגיעים אל הבקתה בגלישה מתחנת הגונדולה של ברינסטדל, והיא ממוקמת ממש לצידי המסלול הכחול, שממשיך לכמה כיוונים, בהם גם לירידה לשפאו. אפשר להגיע גם ברכבל 64, המגיע לתחנת ברנסטדל, או בטי-באר 65 (T bar 65). בקיץ אפשר להגיע עם המסלול העולה מהעמק או היורד אליו. בקיץ נערכים במקום ארועים.

שעות פתיחה
משעה 08:30 עד לסגירת הרכבלים
טלפון
+(43)-5358-43150
דוא"ל
office@tanzbodenalm.at

בקתת מרכנטל (בקתה 32)Skihutte Marchental

בקתת הרים מקסימה הממוקמת במיקום מרכזי על המסלולים, מדרום לתחנת ברנסטדל, ולכן מהווה נקודת מפגש ומנוחה פופולרית עבור הגולשים. סביר להניח שתכירו אותה בשם "בקתה 32", מאחר וזהו מספרה על מפות המסלולים. ביום קר תוכלו לשבת בתוך המסעדה ולהתחמם מעט, אולם אם התמזל מזלכם וזורחת השמש, בוודאי תעדיפו לשבת עם עוד עשרות גולשים במרפסת הענקית ולהתחמם בשמש. המסעדה ממוקמת בסמוך למעליות הסקי שמספרן 64, 67 ו-68. גולשים רבים יורדים במסלולים, המתנקזים אל המקום ממספר כיוונים, וזהו מראה מקסים.
זהו מקום מצויין לערוך בו את הפסקת הצהריים שלכם. במסעדה, שהיא בשרות עצמי, תוכלו לבחור מתוך מבחר לא מאד גדול של אוכל בסיסי וטעים, וכן קינוחים ושתיה קרה וחמה. מי שירצה ללכת לשרותים יאלץ לדדות עם נעלי הסקי הכבדות לקומת המרתף. לא נורא אפשר להסתדר.

שעות פתיחה
כמו שעות הפעילות של מעליות הסקי.
טלפון
+(43)-664-921 3812
פקס
+(43)-664-5339

מסעדת בית הארחה הוך סול – Gasthof Hochsoll

בית הארחה שניתן ללון בו בעונת הסקי ולהנות מגלישה ישירות אל מעליות הסקי והמסלולים. במקום יש גם מסעדה עם מרפסת שמש גדולה להנאת הגולשים והמטיילים, שיהנו לשבת בה ביום שמש. בית ההארחה נמצא בהוך סול, אליה מגיעים עם הגונדולה מהעיירה סול (מספר 40). מהוך סול יוצאת גונדולה נוספת (מספר 42) אל פסגת הואה סלבה, הפסגה הגבוהה ביותר של אתר הסקי.
בעונת הסקי זוהי נקודת התחלה לגולשים רבים המגיעים לכאן עם הגונדולה מהעמק. גם בקיץ, מיולי עד אוקטובר, פועלים שני הרכבלים ומשרתים את המטיילים הרבים המגיעים לכאן. בקיץ המסעדה היא חלק מפארק השעשועים הקסנוואסר (Hexenwasser), המשלב שעשועים שונים של מים משולבים בסיפורי מכשפות. מספרה של הבקתה עם מפות המסלולים הוא 46.

דרך הגעה
גונדולה 40 מסול.
טלפון
+(43)-5333-5352
פקס
+(43)-5333-5866

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

אהבת? נא לשתף!

רוצה את המדריך למטייל הישראלי בוינה?

יש לנו מדריך חינמי בדיוק בשבילך!

ארמון שנברון