חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ויילדר קייזר

Kaiser Mountains

רכס ויילדר קייזר – Wilder Kaiser

רכס הרים סלעי, גבוה ומרשים, המתנשא לגובה מירבי של 2,344 מטרים ומהווה אתגר למטיילים ומטפסי הרים. רכס ויילדר קייזר ("הקיסר הפרוע") הוא אחיו הגדול של רכס Zahamer Kaiser, שגובהו המירבי 1,997 מ', והוא נמצא מצפון לעמק קייזר (Kaisertal), העמק המפריד בין שני הרכסים הגבוהים הללו. הפסגה הגבוהה ביותר על רכס ויילדר קייזר היא Ellmauer Halt (גובה 2,344 מ'), בעלת שלושת המצוקים, שהם יעד מאתגר למטפסי הרים. על הרכס כולו יש לא פחות ממאתיים מסלולי טיפוס הרים, בכל רמות הקושי, שרובם מגיעים לגבהים של מעל 2,000 מטרים. גם מטיילים שאינם מטפסי הרים יכולים למצוא על ההר מסלולי טיול וליהנות בדרך מעשר בקתות הרים, בהן יש מסעדות ואפשרות ללינה.
מדרום לרכס ויילדר קייזר נמצאות ארבע עיירות הסקי – סול, שפאו, אלמאו וגויינג, ויחד הם מרכיבים את אזור ויילדר קייזר. האזור ידוע באתר הסקי שלו – סקיוולט, הנמצא על הרכס ממול ומושך אליו המוני גולשים בחורף. בקיץ מגיעים לאזור נופשים ומטיילים רבים, הנהנים ממסלולי טיול מגוונים על רכס ויילדר קייזר ועל הרכס ממול, שנהנה מהתשתיות של אתר הסקי. רכס ויילדר קייזר ואחיו הצפוני רכס Zahamer Kaiser הם אזור המוגן על ידי שמורת טבע.

טבע באיזור ויילדר קייזר

אגם הינטרשטיינר – Hintersteinersee

אגם הררי קטן ומקסים הנמצא על המורדות הדרומיים של רכס ויילדר קייזר 4 ק"מ צפונית-מערבית מעל העיירה שפאו. האגם שוכן בגובה 882 מ' והוא מוקף הרים מכל עבר. לצידי האגם שתי מסעדות, האחת בקצה המזרחי והשניה במערבי, מספר בתי הארחה קטנים, שולחנות פיקניק, ובעיקר המון שקט ושלווה פסטורלית. האגם מוקף בגבעות מיוערות, המשתקפות במימיו הצלולים ויוצרות תמונה מושלמת.
בחודשי החורף מתכסה האגם בשכבה דקה של קרח, שכבה שלא כדאי לנסות ולעלות עליה, אלא אם כן אתם רואים מקומיים שעושים זאת. בקיץ תוכלו לטייל במספר מסלולי הליכה היוצאים מהאגם אל עבר רכס ויילדר קייזר שמעליו ואל עבר העמק תחתיו. אחד מהמסלולים מקיף את האגם.
העליה לאגם עם הכביש העולה צפונה ממרכז העיירה שפאו. זהו כביש צר מאד ששתי מכוניות מתקשות לעבור בו זו לצד זו. בחורף הכביש עלול להיות מכוסה בשלג או קרח, סעו בזהירות והשתמשו בשרשראות שלג במקרה הצורך (צמיגי חורף הם חובה באוסטריה בחורף ושרשראות שלג חייבות להיות ברכב). הכביש יקח אותכם לאורך צידו הצפוני של האגם עד לקצהו המערבי ביותר.

בראנדסטדל – Brandstadl

הפסגה שמדרום לשפאו, בגובה 1,650 מ', היא חלק מאתר הסקי סקיוולט. בחורף זוהי נקודת התחלה פופולרית לגלישה לעבר חלקו הגדול והמקושר של סקיוולט. מכאן יורדים גם שני מסלולים, כחול ואדום, בחזרה אל עבר שפאו. מסלולים אלו מלאים גולשים בכל שעות היום, דבר שתורם לאוירה הכייפית שלהם.
בקיץ מציע המקום גן שעשועים ענק, KaiserWelt Scheffau, שנמצא ממש על הפסגה, מסלולי הליכה מגוונים, תצפית נוף נפלאה ומסעדות הרים חביבות. מהפסגה וגם מהרכבל יש תצפית מרשימה לכיוון צפון, כאשר לרגליכם נפרש העמק כולו וממולכם רכס ויילד קייזר המרשים. ביום עם ראות טובה ניתן לראות פסגות הרים רבות נוספות למרחק עצום במזרח ובמערב.
אל בראנדסטדל ניתן להגיע משאפאו עם שני רכבלים שונים, שהחדש שבהם, Brandstadlbahn, הוא בעל תחנת ביניים (61+62). בקיץ פועל רק הרכבל החדש יותר, שהוא גונדולה עם שמונה מושבים. בקיץ ניתן להעלות ברכבל אופני הרים ולרכב במסלולים המיועדים לכך.

רכבל בראנדסטדל – Brandstadlbahn

הרכבל היוצא מעט דרומית לעיירה שפאו ומגיע לפסגת בראנדסטדל (Brandstadl). הרכבל העולה עד לתחנת הביניים מספרו 61 ואילו הרכבל העולה מתחנת הביניים לפסגה מספרו 62. זהו רכבל גונדולה חדש יחסית בעל שמונה מושבים.
בקיץ ניתן להעלות ברכבל אופניים.

שעות פתיחה
בעונת הסקי: 08:00 – 16:00, בקיץ (סוף מאי עד אמצע אוקטובר): 09:15 – 17:00.
מחירי כניסה
הלוך-חזור: מבוגר – 14 יורו, ילד – 7 יורו. עליה בלבד: מבוגר – 10 יורו, ילד – 5.5 יורו. ירידה בלבד: מבוגר – 7 יורו, ילד – 3.50 יורו. אפשר לעלות או לרדת רק קטן אחד של הרכבל, עד לתחנת הביניים ואז המחירים נמוכים יותר.
בחורף הרכבל הוא חלק מהסקי פאס של סקיוולט.
טלפון
+(43)-5358-8153

מסעדת בראנסטדל – Bergrestaurant Brandstadl

מסעדת הרים גדולה הממוקמת על פסגת בראנסטדל, בקרבת תחנת הרכבל העליונה, כמאה מטרים מתחנת הרכבל לכיוון מזרח. במסעדה 600 מקומות ישיבה, חצי מהם על המרפסת הצופה אל הנוף ופונה דרומה אל השמש המחממת. ביום שמש יפה תוכלו להשתרע על אחד מכסאות הנוח שבחוץ, וממש לא תרצו לקום. אם יש לכם ילדים מספיק גדולים הם יוכלו להשתעשע בגן השעשועים הצמוד, KaiserWelt Scheffau. זוהי מסעדה בשרות עצמי.
אל השרותים, הנמצאים בקומת המרתף, יש צורך לרדת במדרגות. אנשים בעלי מוגבלות או גולשי סקי עם הנעליים הכבדות, ישמחו לשמוע שניתן להגיע לשרותים גם מלמטה ללא צורך במדרגות כלל (כניסה צדדית למטה מימין).

שעות פתיחה
09:00 – 16:00
טלפון
+(43)-5358-8153
פקס
+(43)-5358-8181
דוא"ל
bergbahnen.scheffau@skiwelt.at

קייזרוולט שפאו – KaiserWelt Scheffau
(פארק שעשועים)
גן שעשועים גדול הנמצא לצידי תחנת הרכבל העליונה של בראנסטדל (Brandstadl), הרכבל העולה משפאו. במקום מגוון עצום של מתקני שעשועים לכל הגילאים. המתקנים ברובם עשויים מעץ, והם משתלבים יפה בסביבה. תוכלו למצוא נדנדות מסוגים שונים, מגלשות, מסלולי שיווי משקל, מסלולי טיפוס, טרמפולינה, בתי עץ ועוד. מהגן המרכזי יוצאים מספר מסלולים הליכה קצרים ומעגליים אל תוך היער וגם בהם מפוזרים מתקני משחק.
בזמן שהילדים משתעשעים בגן יכולים ההורים להנות בשקט מהנוף הקסום של העמק והעיירות למטה, רכס ויילדר קייזר ממול ואין סוף רכסים אחרים ככל שהעין יכולה לראות ומזג האויר מאפשר. ליד הגן יש מסעדה עם מרפסת שמש גדולה וכסאות נוח, ממנה תוכלו להשקיף על הילדים.
כל שנה, עם סיום עונת התיירות של הקיץ, מפורקים מרבית מתקני הגן ומפנים את מקומם למסלולי הגלישה. גולשי הסקי לא יראו כמעט זכר למתקנים, מלבד אותי כמה בתי עץ על העצים לצידי המסלולים. עם סיום עונת הסקי מוקמים המתקנים מחדש.

טלפון
+(43)-5358-8153
דוא"ל
bergbahnen.scheffau@skiwelt.at

הואה סאלבה – Hohe Salve

הפסגה הגבוהה ביותר (1,829 מ') באתר הסקי סקיוולט נמצאת מדרום לעיירה סול, בעמק ויילדר קייזר, ומצפון לעיירה Hopfgarten, שבעמק בריקסנטל (Brixental). ניתן להגיע אל הפסגה עם שני רכבלים מהעיירה סול או עם שלושה רכבלים מ-Hopfgarten. כל הרכבלים הללו פועלים גם בעונת הקיץ ומעלים מטיילים רבים לתצפית ולמסלולי ההליכה היוצאים מהפסגה. מאחר וזוהי הפסגה הגבוהה ביותר ברכס, היא מאפשרת תצפית פנורמית של 360 מעלות על הרכסים והפסגות למרחק רב. שביל פנורמי המקיף את הפסגה, שההליכה בו אורכת כחצי שעה, מאפשר ליהנות מתצפיות לכל הכיוונים.
על ראש הפסגה יש כנסיה קטנה, Salvenkirchlein שמה, אשר נבנתה בשנת 1589 והיא נחשבת הכנסיה הגבוהה ביותר באוסטריה.
גולשי הסקי שיעלו לפסגה יכולים לרדת ממנה במספר מסלולים, חציים אדומים וחציים שחורים, הגולשים לכיוון מערב. צידה המזרחי של הפסגה הוא תלול וסלעי יותר, ולכן אין עליו מסלולי סקי. ניתן לוותר על העליה לפסגה ופשוט להקיף אותה עם המסלולים והרכבלים, אך גם אפשרות זו אינה מתאימה לגולשים מתחילים, מאחר ומרבית המסלולים הם אדומים ומיעוטם כחולים. "מסלול סובב הואה סאלבה" (Salven Route) הוא אוסף של מסלולים ומעליות, שיקחו אתכם בצורה הטובה ביותר במסלול סביב הפסגה.

מחירי כניסה
סול – הואה סאלבה, הלוך-חזור: מבוגר 14 יורו, ילד (6-16) – 7 יורו.
Hopfgarten – הואה סאלבה, הלוך חזור: מבוגר – 12 יורו, ילד (6-16) – 7 יורו.
בחורף כל הרכבלים הם חלק מהסקי פאס ואין צורך בתשלום נוסף.
דרך הגעה
עם רכבלים מסול או מ-Hopfgarten.

הוך-סול – Hochsoll

מעל לעיירה סול ולמרגלות פסגת הואה סאלבה, בגובה 1,115 מ', נמצאת תחנת הרכבל של הוך-סול. לכאן מגיע הרכבל היוצא מסול אל אתר הסקי סקיוולט ומכאן גם יוצא אחד הרכבלים העולה לפסגת הואה סאלבה.
בחודשי הקיץ פועל במקום פארק שעשועים בשם Hexenwasser, אשר משלב בריכות מים ושעשועי מים שונים עם מסלולים בטבע. השביל עליו ניתן לרדת מהוך-סול חזרה לסול אורכו 3 קילומטרים והוא יורד 450 מטרים. מיטיבי לכת יכולים ללכת בשביל העולה לפסגה, בו הפרש הגבהים הוא מעל 700 מטרים.
בחורף מגיעים לתחנת הוך-סול גולשים רבים, המתחילים ממנה את מסעם בין מסלולי הסקי של אזור הסקי סקיוולט. מתחנת הוך-סול ניתן לגלוש חזרה לסול בשני מסלולים, האחד אדום והשני כחול. המסלול האדום מואר בחלק מלילות השבוע ומאפשר גם גלישת לילה. בצמוד למסלול האדום יש מסלול לגלישת מזחלות שלג, שגם הוא מואר בחלק מהלילות. הרכבל להוך-סול הוא גונדולה בת 8 מושבים.

מחירי כניסה
סול – הוך-סול, הלוך-חזור: מבוגר 10.50 יורו, ילד (6-16) – 5.50 יורו.
דרך הגעה
ברכבל מסול

הקסנוואסר הוך-סול – Hexenwasser Hochsoll
(פארק שעשועים)
פארק שעשועים המשולב בטבע, שנושאיו המרכזיים הם מים ומכשפות. שמו של הפארק (מכשפות – Hexen, ומים – wasser), ניתן לו בגלל אגדות רבות אשר נקשרו בשמו של האזור שלמרגלות פסגת הואה סאלבה. במשך דורות רבים האמינו התושבים המקומיים שלמרגלות הפסגה חיות נשים שהן בעלות יכולות כישוף וריפוי, והם חשו כלפיהן יראת כבוד מהולה בפחד.
בפארק יש בריכות מים רבות, בהן ניתן לשכשך את הרגליים, תעלות מים, מבוך מים, שביל להליכה ברגליים יחפות, ועוד שעשועים שונים שמרביתם קשורים במים בצורה זו או אחרת. מתקנים אחרים קשורים במכשפות, שאחת מהן, רכובה על מטאטא, היא גם סמלו של הפארק. צוות הפארק מפעיל את הילדים (וגם את ההורים שירצו בכך) בפעילויות שונות, כמו אפיית לחם, הכנת גבינות ועוד.
הפארק בנוי בשטח שבין תחנת הרכבל של הוך-סול (1,115 מ') ובקתת Stocklalm (1,124 מ'), הנמצאת כחצי קילומטר מערבה. מסלול מעגלי מוביל את המטיילים בין התחנות ומסלול מעגלי נוסף יורד למתקנים שונים בתוך היער. ניתן לשלב את הביקור בפארק עם עוד מספר שבילי הליכה באזור, ועם עליה לפסגת הואה סאלבה (ברגל או ברכבל) או ירידה חזרה לעמק.

שעות פתיחה
אמצע מאי עד אמצע אוקטובר, בהתאם לשעות פעולת הרכבל, 09:00 – 17:00.
טלפון
+(43)-5333-5260
פקס
+(43)-5333-5260 4010
דוא"ל
bergbahnen.soell@skiwelt.at

הרטקייזר – Hartkaiser

הפסגה שמעל לעיירה אלמאו, בגובה 1,555 מ', היא אחת הפסגות הגבוהות של אתר הסקי סקיוולט. למעשה זוהי הפסגה המזרחית ביותר של אתר הסקי ממנה ניתן לגלוש במרחב הגלישה העיקרי, ללא צורך לרדת חזרה לעמק. מזרחית ממנה נמצאת רק פסגת Astberg, שמעל לעיירה Going, אליה ניתן להגיע רק אם גולשים חזרה לאלמאו. הפסגה מהווה נקודת מוצא למספר מסלולי סקי, היוצאים כולם לכיוון מערב (או דרום-מערב) אל עבר מתחם הגלישה העיקרי של סקיוולט. מפסגת הרטקייזר ניתן לגלוש חזרה לאלמאו באחד משני מסלולים, כחול או אדום, שאורכם 3 קילומטרים והם יורדים קרוב ל-800 מטרים.
לפסגה ניתן להגיע מהעמק עם רכבת הכבלים Hartkaiserbahn, היוצאת מאלמאו. בנוסף לכך שני רכבלי כסאות (96 ו-98) ושני רכבלי טי בר (87 ו-89) מחזירים את הגולשים אל הפסגה ממסלולי הסקי.
גם בקיץ ניתן לעלות לפסגה עם רכבת הכבלים. הרכבלים האחרים פועלים רק בחלקם וכדאי לברר זאת מראש. בקיץ זוהי נקודת יציאה למספר מסלולים רגליים על ההר. למשפחות עם ילדים יש במקום גן שעשועים גדול בשם Ellmi's Zauberwelt.
בכל עונה שלא תגיעו לכאן מזומנת לכם מהפסגה תצפית נפלאה כמעט לכל הכיוונים.

דרך הגעה
מאלמאו עם רכבת הכבלים Hartkaiserbahn

אלמיס זאוברוולט – Ellmi's Zauberwelt
(פארק שעשועים)
גן שעשועים והרפתקאות לילדים, הנמצא על פסגת Hartkaiser, לצד התחנת העליונה של רכבת הכבלים, איתה מגיעים מהעיירה אלמאו. מתקני השעשועים מוקמים בכל קיץ מחדש ולקראת החורף הם מפנים את מקומם למסלולי הגלישה.
הגן הוא עולם של אגדות, שדים ורוחות המשולב בטבע. בנוסף למתקני שעשועים לילדים יש במקום גם פארק סלעים, מגדלי תצפית ושבילי הליכה ביער. סמלו של הפארק הוא צפרדע קוסמת בשם Ellmi, החובשת כובע קוסמים ובידה שרביט קוסמים.

טלפון
+(43)-5358-2320
דוא"ל
bergbahnen.ellmau@skiwelt.at

מסעדת ברגקייזר – Bergkaiser Restaurant

מסעדה ענקית הנמצאת בתחנה העליונה אליה מגיעה רכבת הכבלים מאלמאו, תחנת Hartkaiser. המסעדה, בעלת העיצוב המודרני, יכולה להכיל עד 1,500 סועדים במתחם הפנימי ובמרפסת הענקית שלה. המסעדה, והמרפסת שלה בפרט, צופה מגובה 1,555 מטרים אל עבר עמק ויילדר קייזר, הפרוש 800 מטר מתחתיה, ואל עבר רכס ויילדר קייזר המרשים שממול. זוהי מסעדה בשירות עצמי.
גולשי הסקי שיכנסו למסעדה ימצאו בה חידוש מרענן – מדרגות נעות ומעלית, איתן ניתן להגיע לשירותים שבקומת המרתף. כל מי שצעד בנעלי סקי כבדות במדרגות של מסעדות ההרים ידע להעריך שירות זה. זהו שירות חיוני גם עבור נכים ואנשים המתקשים בשימוש במדרגות.
משפחות עם ילדים יוכלו ליהנות בחודשי הקיץ מגן השעשועים Ellmi's Zauberwelt, הנמצא ממש לצידי המסעדה. אם הילדים גדולים מספיק אפשר לשלוח אותם להשתעשע ולהמשיך לתפוס שמש על המרפסת.

טלפון
+(43)-5358-2320 232
פקס
+(43)-5358-2320 261
דוא"ל
bergkaiser@skiwelt.at

כפרים ועיירות שחובה להכיר באיזור ויילדר קייזר

סול – Soll

העיירה סול היא הגדולה ביותר מבין ארבע העיירות בעמק ויילדר קיזר וגם הנמוכה שבהן (703 מ'). ביחד עם תושבי הכפרים הסמוכים, השייכים אליה מבחינה מוניציפלית, מתגוררים בעיירה 3,500 תושבים. סול נמצאת במרחק נסיעה של 17 קילומטרים בלבד מהגבול הגרמני.
מצפון לסול מתנשא רכס ויילדר קייזר, ואילו מדרום לסול מזדקרת הפסגה הגבוהה ביותר של אתר הסקי סקיוולט, פסגת Hohe Salve בגובה 1,829 מ'. כדי להגיע מסול לאתר הסקי יש לעלות עם גונדולה של 8 כסאות (מספר 40), שתביא אתכם לתחנת Hochsoll, בגובה 1,150 מטרים. מתחנת Hochsoll ניתן להמשיך ועלות עם רכבל כסאות (מספר 42) עד לפסגת Hohe Salve או לרדת חזרה לסול בשני מסלולי סקי, האחד אדום והשני כחול. המסלול האדום היורד לעיירה משמש גם לגלישת לילה ולגלישת מזחלות שלג (במסלול צמוד), בימים ד' – שבת.
במרכז העיירה יש מספר קטן של מסעדות, בתי קפה, פאבים, מאפיה, סופרמרקט קטן, חנות גדולה להשכרת ציוד ומספר לא גדול של חנויות מזכרות ומתנות. מאחר והשם סול נכתב בגרמנית עם האות O ושתי נקודות מעליה, יש הכותבים אותו באנגלית Soll ואילו במקומות אחרים הוא נכתב Soell.

דרך הגעה
רכב: לבאים מכיוון מינכן: אוטוסטרדה E45, יציאה Kufstein Sud לכביש B178. לבאים מכיוון אינסברוק: אוטוסטרדה E45, יציאה Worgl

לשכת המידע של סול – Informationsburo Soll נמצאת באחד משני הרחובות הראשיים של העיירה.

שעות פתיחה
ב' – ו' 08:00 – 12:00, 13:30 – 18:00, שבת 13:30 – 18:00, א' 09:00 – 12:00.
כתובת
Dorf 84
טלפון
+(43)-5333-5216
פקס
+(43)-5333-6180
דוא"ל
soell@wilderkaiser.info

הכנסיה של סול – Pfarrkirche

כנסיה בעלת מראה מיוחד הבולטת בנוף של מרכז העיירה, אם כי היא אינה מאד גבוהה בהשוואה לכנסיות אחרות באזור. ראשיתה של הכנסיה במקום מתועדת כבר במאה השמינית לספירה. באמצע המאה ה-14, לאחר שזו הפכה קטנה מידי עבור הקהילה במקום, נבנתה כנסיה חדשה בסגנון גותי, ממנה נשאר כיום רק שער הכניסה. הכנסיה שעומדת במקום כיום נבנתה באמצע המאה ה-18 בסגנון הרוקוקו. ציורי התקרה בתוך הכנסיה מתארים תמונות שונות מחיי של השליחים של ישו.

טלפון
+(43)-5333-5308

כנסיית סטמפנגר – Wallfahrtskirche Stampfanger

כנסית עולי רגל קטנה, יפה ומיוחדת בזכות מיקומה על ראש צוק גדול ממש מעל העיירה סול. בגלל מיקומה מכונה הכנסיה "הכנסיה על הסלע" (zum Stein). כדי להגיע לכנסיה יש צורך לעבור על גשר מקורה בעל גג רעפים. הכנסיה נבנתה בשנת 1660 לספירה והורחבה בשנת 1757 לספירה. מגדל הכנסיה מעוטר בכיפה דמויית בצל.

דרך הגעה
מתחנת הרכבל של סול עם מסלול מזחלות השלג.

אגם מור – Moorsee

אגם קטנטן הנמצא במרחק הליכה של כרבע שעה מהעיירה סול, בגובה 700 מטרים. העומק המקסימלי של האגם הוא ארבעה מטרים. האגם נמצא מצידו הימני (לבאים מסול) של הכביש המחבר את מרכז העיירה עם כביש 173. בקיץ, מי מכם שמסוגל להתרחץ בטמפרטורה של עד 25 מעלות צלזיוס מוזמן להצטרף למקומיים הרוחצים באגם, לדוג או סתם לשבת על הדשא ולהנות. בחורף כשהאגם קפוא הוא משמש להחלקה על הקרח ולמשחק קרלינג.

דרך הגעה
רכב: הכביש בין סול לכביש 173.

מוזיאון עולם הדבורים – Tiroler Bienenwelt

המוזיאון, הנמצא בתוך בית חווה בן 400 שנה, עוסק בכל הקשור לחיי הדבורים, גידול הדבורים ומוצרי ריפוי המופקים על ידי הדבורים. בעל החווה מתמחה במוצרי ריפוי המופקים מדבורים, וניתן לקבל במקום טיפולים או לקנות מהמוצרים בחנות.

שעות פתיחה
09:00 – 17:00
מחירי כניסה
מבוגר – 2 יורו, ילד – 1 יורו.
סיור מודרך: מבוגר – 4 יורו, ילד – 2 יורו.
כתובת
Heinrich Huttner
Bocking 3
דרך הגעה
כביש 178 ביציאה מסול לכיוון מזרח.
טלפון
+(43)-5333-20072

פנורמהבאד – Panoramabad
(מכון בריאות ויופי)
קומפלקס של בריכות שחיה, מתקני שעשועים וספא, הנמצא בסמוך לתחנת הרכבל התחתונה של סול. הקומפלקס כולל שלוש בריכות שחיה, אחת חיצונית ושתיים מקורות. הבריכה הגדולה ביותר אורכה 25 מטרים, ובנוסף לכך יש במקום גם בריכה לילדים, מגלשות מים, סאונה, מרפסת שמש, דשא גדול, גן משחקים ומסעדה. כמו כן יש במקום מגרשי כדורגל (קטן), כדורעף, כדורסל והוקי, אולם גלגיליות ופארק סקייטבורד.

שעות פתיחה
בקיץ: כל יום 09:30 – 20:30.
בחורף: 10:00 – 21:00.
כתובת
Stampfanger 5
דרך הגעה
ליד תחנת הרכבל
טלפון
+(43)-5333-5442
פקס
+(43)-5333-5442 15
דוא"ל
info@panoramabad-soell.at

אורוות סוסים רייטרהוף הוכפילזרReiterhof Hochfilzer

אורוות סוסים, השייכות לבית ההארחה Reiterhof Hochfilzer, בהן ניתן לשכור סוסים ולצאת לטיולי רכיבה באזור. באורוות יש 11 סוסים מגזע האפלינגר, שהוא גזע נוח במיוחד לרכיבה, ועוד שלושה סוסי פוני, המתאימים לרכיבה של ילדים קטנים. רצוי לתאם מראש בטלפון : 0664-5110075.

שעות פתיחה
ג' – א' 09:00 – 12:00, 15:00 – 17:00.
מחירי כניסה
חמישים דקות: 13.50 יורו, יום שלם: 100 יורו.
כתובת
Reit 1
A- 6306 Soll
טלפון
+(43)-5331-5491
פקס
+(43)-5333-6159
דוא"ל
gasthof.hochfilzer@netway.at

מסלול מזחלות שלג – Rodelbahn Sol
(פעילות וספורט אתגרי)
מסלול באורך שלושה קילומטרים המתחיל בתחנת הרכבל העליונה של הוך-סול ויורד חזרה לתחנת הרכבל התחתונה בסול, ירידה של 450 מטרים. המסלול מואר ופתוח גם בחלק מערבי השבוע ובאותם ימים מואר גם מסלול הסקי היורד לעיירה. ניתן לשכור מזחלות שלג באחת משתי החנויות שליד תחנת הרכבל התחתונה.

שעות פתיחה
כל יום 08:00 – 17:30, ד' – שבת 19:00 – 22:00.
מחירי כניסה
ביום: מבוגר – 7 יורו, נוער – 5.50 יורו, ילד – 4 יורו
בערב: מבוגר – 13 יורו, נוער – 10 יורו, ילד – 7 יורו
בעלי סקי פס יכולים לגלוש ביום ללא תשלום נוסף
טלפון
+(43)-5333-5260
פקס
+(43)-5333-526010
דוא"ל
bergbahnen.soell@skiwelt.at

בית ספר לסקי קנולן – Skischule Knolln

בית ספר לסקי וסנובורד הנמצא במרכז העיירה סול. בצמוד לבית הספר יש גם חנות להשכרת ציוד בשם DAVE'SPORT. החנות ובית הספר מציעים מבצעים מיוחדים של שעורים והשכרת ציוד, ומי שימצא תוכנית שמתאימה לו (אין מבחר גדול) יזכה למחיר מצויין.
המיונים לקבוצות השונות מתקיימים בימי א' בשעה 10:15 בנקודת המפגש ליד תחנת הרכבל התחתונה של סול. השעורים למתקדמים מתקיימים בהוך-סול אליה עולה הרכבל. שעורי הסנובורד מתחילים בהוך סול גם למתחילים. גולשים מתקדמים יכולים להצטרף לקבוצות גם בימים אחרים מלבד יום ראשון. לבית הספר יש גם קבוצות הדרכה לסנובורד וקבוצות ילדים.
שעות השעורים
ניתן לקחת שעורים של שעתיים בבוקר (חצי יום) או ארבע שעות (יום שלם) עם הפסקה באמצע. שעורים ליום מלא ניתן לקחת ליום אחד, שלושה או חמישה ימים ואילו שעורים לחצי יום ניתן לקחת רק לשלושה או חמישה ימים.
שעורי הבוקר מתקיימים בשעות 10:00 – 12:00, ושעורי אחר הצהריים, למי שמעוניין ביום הדרכה מלא, מתקיימים בשעות 13:30 – 15:30.

מחירים לשעורי סקי
חצי יום (שעתיים): שלושה ימים – 82 יורו, חמישה ימים – 89 יורו.
יום מלא (ארבע שעות): יום אחד – 65 יורו, שלושה ימים – 129 יורו, חמישה ימים – 137 יורו.

שעות פתיחה
ב' – ו' 08:00 – 12:00, 15:30 – 18:00,
שבת 08:00 – 19:00, א' 08:00 – 13:00, 14:30 – 18:00
כתובת
Dorf 135
A- 6306 Soll / Tirol
דרך הגעה
במרכז סול
טלפון
+(43)-664-511 60 52
פקס
+(43)-664-20393
דוא"ל
info@skischule-knolln.at

בית ספר לסקי סול – הוך סולSkischule Soll Hochsoll

בית ספר לסקי וסנובורד שהוא אחד הגדולים באזור. ניתן לקחת שעורים של שעתיים בבוקר (חצי יום) או של שעתיים בבוקר ושעתיים אחר הצהריים (יום מלא). משרדי בית הספר נמצאים בחנות Alpinsport Edinger שליד הגונדולה של סול ובחנות snow+fun שבמרכז סול.

שעות פתיחה
ב' – ו' 08:30 – 13:00, 15:00 – 17:30
שבת, א' 08:30 – 17:00.
כתובת
Stampfanger 6A
טלפון
+(43)-0-5454
פקס
+(43)-5656
דוא"ל
info@skischule-soell.com

ציוד סקי דייב ספורט – Dave'sport
(ציוד למטייל)
חנות להשכרה ומכירה של ציוד סקי וסנובורד הממוקמת במרכז סול. החנות נמצאת ליד בית הספר לסקי וסנובורד קנולן, והם מציעים יחד מספר שילובים של ציוד והדרכה במבצע ובמחיר מצויין. למזמינים דרך האינטרנט יש הנחה של 10%.

כתובת
Dorf 135
טלפון
+(43)-664-5353403
פקס
+(43)-5333-20393
דוא"ל
office@davesport.info

ציוד סקי וסנובורד סנו+פאן – Snow+fun
(ציוד למטייל)
חנות גדולה ומקצועית מאד למכירה והשכרה של ציוד סקי, סנובורד וכל מה שקשור בספורט החורף, החל במשקפי שמש וקרם הגנה ועד ביגוד סקי, מגלשיים ונעלי סקי. בחנות יש תנועה ערה מאד של גולשים. המוכרים אדיבים, תמיד עם חיוך וכולם דוברי אנגלית טובה. הכל בחנות ממוחשב עם ברקודים ולכן גם כשיש עומס, למשל ביום האחרון של השבוע, הכל נעשה במהירות מרשימה. טכנאי הנעליים מקצועיים וסבלנים מאד וכשמתעוררת בעיה עם הציוד (למשל נעליים לוחצות) הוא מוחלף עם חיוך.
הציוד מחולק לשלוש קטגוריות והמחיר בהתאם: Bronze – לגולשים מתחילים, Silver – לגולשים מתקדמים, Gold – לגולשים מומחים. ילדים מקבלים גם קסדה ללא תשלום נוסף.
אם תחליטו לקנות את הציוד אותו השכרתם יקזזו לכם מהמחיר את מחירם של שני ימי השכרה.
בשבת החנות פתוחה עד השעה 21:00 מה שמאפשר להצטייד בערב לפני יום הגלישה הראשון (השבת אינה נחשבת כמובן כיום השכרה). בסופי השבוע פועל בחנות דלפק של בית הספר לסקי Soll-Hochsoll שעובד איתם בשיתוף פעולה.
מומלץ לעשות את הביטוח שלהם לציוד, לפחות למגלשיים, למקרה של נזק או החלפת המגלשיים עם מישהו אחר (ביטוח מגלשיים – 6 יורו).
אם תזמינו באינטרנט, על ידי משלוח דואר אלקטרוני, תקבלו הנחה של 10% (אין צורך לשלם מראש, רק לבוא עם האימייל). ניתן לקנות בחנות גם סקי פס של סקיוולט.

שעות פתיחה
א' – ו' 08:00 – 12:00, 14:30 – 18:00,
שבת 08:00 – 21:00
כתובת
Dorf 133
A – 6306 Soll
דרך הגעה
מרכז העיירה סול מיד אחרי הפניה מכביש 178.
טלפון
+(43)-5333-5882
פקס
+(43)-5333-5087
דוא"ל
info@snowfun.biz

ספורט אדינגר – Sport Edinger
(קניות)
חנות למכירה והשכרה של ציוד ספורט. בחורף תוכלו לקנות ולשכור ציוד סקי וסנובורד ואילו בקיץ תוכלו לשכור אופני הרים ולצאת לרכיבה בסביבה. בעלי המקום ישמחו לתת לכם יעוץ לגבי בחירת מסלול רכיבה המתאים ליכולות שלכם. במקום ניתן לקנות גם ביגוד ספורט וציוד נילווה.
השכרת ציוד סקי (נעליים ומגלשיים) לשישה ימים: מבוגר: סט 3 כוכבים – 79 יורו, סט ארבעה כוכבים – 101 יורו, סט חמישה כוכבים – 140 יורו. ילדים (גובה 80-130 ס"מ) – 39 יורו. ילדים מעל גובה 130 ס"מ מקבלים מחיר מבוגר.
השכרת אופניים ליום שלם: דגם סטנדרט – 12 יורו, דגם אקסלוסיב – 20 יורו, אופני ילדים – 6 יורו.
השכרת אופניים לחצי יום (משתנה מעט בהתאם לשעות): דגם סטנדרט – 6-9 יורו, דגם אקסלוסיב – 10-14 יורו, אופני ילדים – 3-4 יורו.
ניתן לשכור מושב לילדים קטנים ב 2 יורו וקסדה ב 2 יורו.
אם אתם לנים באזור תוכלו לקבל הנחה בהצגת כרטיס אורח.

שעות פתיחה
08:00 – 18:00
כתובת
Dorf 134
בדרך ממרכז סול לתחנת הרכבל של סול.
טלפון
+(43)-5333-20040
פקס
+(43)-5333-20244
דוא"ל
info@sport-edinger.at

סקי סנטר סטול – Skicenter Stoll
(קניות)
חנות לקניה והשכרה של ציוד סקי וסנובורד, הנמצאת בסמוך לתחנת הרכבל של סול. בנוסף לציוד סקי החנות מציעה למכירה גם משקפי סקי (גוגלס), כובעים, כפפות, משקפי שמש ועוד. כמו כן תוכלו לבצע במקום טיפול בציוד האישי שלכם.
מחיר השכרת ציוד סקי לשישה ימים:
מבוגר: מגלשי בייסיק – 47.30 יורו, מגלשי סופיריור – 58 יורו, מגלשי וי.אי.פי. – 73.90 יורו, נעלים בייסיק – 27.90 יורו, נעלים סופיריור – 31.20 יורו, נעלים סופטבוטס – 27.90.
ילדים (עד גיל 14): מגלשיים – 26.90, נעלים בייסיק – 14.90, נעלים סופטבוטס – 27.90.

שעות פתיחה
08:00 – 18:00
כתובת
stampfanger 7
על הכביש המוביל ממרכז סול לתחנת הרכבל של סול.
טלפון
+(43)-5333-5440
פקס
+(43)-5333-5440
דוא"ל
info@skicenter-stoll.at

אלמאו – Ellmau

כפר

עיירת הסקי השניה בגודלה בעמק ויילדר קייזר, שוכנת בגובה 820 מ' והיא אחת העיירות היפות שבעמק, אם לא היפה שבהן. בעיירה ובכפרים הצמודים לה חיים 2,600 תושבים ויש בה תשתית תיירותית מפותחת.
מאלמאו עולים אל מרחב הגלישה העיקרי של אזור הסקי סקיוולט ברכבת כבלים (Funicular), היישר אל תחנת Hartkaiser בגובה 1,555 מ'. מאותה נקודה ניתן לצאת למסלולים ולמעליות שברחבי האתר ולהגיע למרביתו ללא צורך לרדת שוב לעמק. שני מסלולים, כחול ואדום, גולשים מתחנת הרטקייזר חזרה לעיירה, מסלולים שהם פופולריים מאד. מאלמאו ניתן גם לעלות ברכבל כסאות אל אתר הסקי של Going, שזהו למעשה החיבור שלו אל מרחב הגלישה העיקר של סקיוולט. מסלול הסקי היורד לעיירה מואר בלילות של ימי שני ומאפשר גלישת לילה.
הרכבת והרכבל היוצאים מאלמאו פועלים גם בחודשי הקיץ. מטיילים רבים מנצלים זאת כדי לעלות אל ההר לטייל במסלולי ההליכה הרבים, לאכול באחת ממסעדות ההרים וליהנות מגן השעשועים המקסים Ellmi's Zauberwelt, הנמצא על פסגת Hartkaiser.
מרכז העיירה נראה מעט תוסס יותר ממרכזי שאר העיירות בעמק ויש בו מספר חנויות של מזכרות עם מבחר מגוון ביותר. תוכלו לבקר ב-Kaiserbad, מתחם גדול עם בריכות שחיה חיצוניות, בריכה מקורה, מגלשות ושאר שעשועי מים ומתקני ספא. זהו בילוי נחמד לסיום היום או לימים בהם תנאי מזג האויר אינם מאפשרים טיול או גלישה. בכניסה המזרחית לעיירה תמצאו סופרמרקט גדול, בו קונים בעיקר המקומיים ופחות תיירים, ולכן גם המחירים בו זולים יותר. מקום מצויין לקניית השוקולדים שאתם צריכים להביא למשפחה ולחברים, ממש חצי ממחירים בסופרמרקטים של רשת Spar שבמרכזי העיירות.

טלפון
+(43)-5358-505 410

גויינג – Going

(כפר)
העיירה המזרחית ביותר מבין העיירות של עמק ויילדר קייזר, ממנה ניתן לעלות לאתר הסקי סקיוולט. העיירה נמצאת בגובה 800 מטרים ומתגוררים בה 1,700 תושבים. בעיירה יש מגרש להחלקה על הקרח, מגרשי סקווש וטניס, ומקומות לינה רבים לתיירים. ליד העיירה יש אגם קטן, שניתן להתרחץ בו בקיץ, ולצידו מתקני שעשועים לילדים.
אתר הסקי שמעל לעיירה Going הוא הנמוך (1,267 מ') מבין כל האתרים המרכיבים את סקיוולט. האתר מקושר למרחב הגלישה העיקרי של סקיוולט, אולם כדי להגיע ממנו אל מרחב הגלישה העיקרי יש לגלוש במסלול היורד לאלמאו (אדום ברובו) ואז לעלות שוב. אל האתר ניתן לעלות בשני רכבלי כסאות (בניגוד לשאר העיירות מהן עולים בגונדולות). רכבל אחד עולה מהעיירה עצמה, ואילו הרכבל השני עולה מאלמאו. זהו אתר קטן יחסית ובעל רכבלים יותר מיושנים ולכן הוא גם פחות עמוס בגולשים. מספר מסלולים גולשים חזרה מהאתר לעיירה, בינהם גם מסלול מזחלות שלג אחד.
מבין העיירות של עמק ויילדר קייזר, זוהי העיירה הקרובה ביותר אל העיירה קיצביל ואל אתר הסקי שלה, שניתן לרכוש סקי פאס משותף אליו ואל סקיוולט. המרחק אל קיצביל הוא כעשרים דקות נסיעה. אתר סקי נוסף בקרבת מקום הוא האתר של סנט יוהן של טירול, המרוחק כעשר דקות נסיעה בלבד.

יריד האמנים
בחודשי הקיץ מתקיים בעיירה יריד של אמנים ובעלי מלאכה מקומיים. היריד מתקיים במרכז העיירה ליד הכנסיה, בשעות 17:00 – 21:00. בשנת 2008 יתקיים היריד בתאריכים 20.06, 18.07, 08.08 ו-05.09.

דרך הגעה
רכב: כביש 178
טלפון
+(43)-5358-2438
פקס
+(43)-5358-243850
דוא"ל
going@wilderkaiser.info

מרכז מידע – Information office Going

נמצא במרכז הכפר. אם תגיעו בשעות שהמרכז סגור תוכלו להעזר בלוח האלקטרוני עליו מופיעים חלק ממקומות הלינה בעיירה. ניתן לחייג לכל אחד מהמקומות ולוודא אם יש מקום פנוי.

שעות פתיחה
ב' – ו' 08:30 – 12:00, 14:30 – 18:00
שבת 09:00 -16:00 (סגור מחוץ לעונת השיא).
כתובת
Dorfstrase 10
טלפון
+(43)-5358-2438
פקס
+(43)-5358-2438-50
דוא"ל
going@wilderkaiser.info

רכבל אסטברג – Astbergbahn

רכבל כסאות של ארבעה מושבים העולה מהעיירה גויינג אל תחנת הרכבל על פסגת Astberg, בגובה 1,267 מ'. בחורף משמש הרכבל את גולשי הסקי ואת הגולשים במסלול מזחלות השלג, ואילו בקיץ הוא משרת את המטיילים העולים למסלולי הטיולים שעל ההר. בעונת הסקי הרכבל הוא חלק מהסקי פאס של סקיוולט.

שעות פתיחה
בחורף (בעונת הסקי) כל יום, בשעות 08:15 – 16:00.
בקיץ (מתחילת יוני עד תחילת אוקטובר) כל יום, בשעות 09:00 – 12:00, 13:00 – 17:00.
מחירי כניסה
הלוך-חזור: מבוגר – 10 יורו, ילד – 5.5 יורו. עליה בלבד: מבוגר – 9 יורו, ילד – 4 יורו. ירידה בלבד: מבוגר – 5.50 יורו, ילד – 2.50 יורו. כדאי לברר לגבי מחיר משפחתי.
בחורף – לבעלי סקי פאס ללא תשלום נוסף.
טלפון
+(43)-5358-2442
פקס
+(43)-5358-244213
דוא"ל
bl-going@sportcenter-ellmau.at

מסלול מזחלות שלג אסטברג – Rodelbahn Astberg

מסלול מיוחד המיועד לגלישה במזחלות שלג שאורכו 4,500 מטרים. תחילתו של המסלול בתחנת הרכבל העליונה Astberg (הרכבל העולה מהעיירה גויינג) בגובה 1,240 מטרים. זהו מסלול מיוחד למזחלות בלבד (אין גולשי סקי על מסלול זה). לקראת סיומו מתפצל המסלול לשניים – מסלול אחד מגיע לבסיס תחנת הרכבל בעיירה גויינג והמסלול השני מגיע לעיירה אלמאו. בשני המקרים הגלישה היא מגובה 1,240 מטרים, עד לגובה 820 מטרים, סך הכל ירידה של 420 מטרים.
ניתן לגלוש במסלול בשעות פעילות אתר הסקי במשך היום או בשעות הערב בימים ג', ד' ו-ו', אז פועל הרכבל גם בשעות 19:30 – 21:00 והמסלול כולו מואר עם זרקורים. בשעות 17:00 – 19:00 המסלול נסגר כדי להכינו לגלישת הלילה.
אל תחנת הרכבל העליונה ניתן להגיע ברכבל Astbergbahn או במונית מאלמאו או מגויינג ואפשר להגיע גם ברגל (כחימום לפני הגלישה המקפיאה).
מזחלות ניתן להשכיר בעיירות אלמאו וגויינג.

מחירי כניסה
גלישה אחת: מבוגר – 6.50 יורו, ילד – 3 יורו. גלישות מרובות: מבוגר – 8 יורו, ילד – 4 יורו. בעלי סקי פאס אינם נדרשים לתשלום זה בשעות היום אלא רק בשעות הערב.
טלפון
+(43)-5358-505 410
פקס
+(43)-5358-3443
דוא"ל
info@ellmau.at

אינטרספורט וינקלר – InterSport Winkler

חנות השייכת לרשת InterSport, בה ניתן לשכור ולקנות ציוד סקי וסנובורד. בניגוד לחנויות אינטרספורט במרכז העיירה השכנה אלמאו, חנות זו אינה פתוחה בקיץ.
מחיר השכרת ציוד סקי לשישה ימים: מגלשיים אקונומי – 85 יורו, מגלשיים פרימיום – 114 יורו, נעלים – 35 יורו. ילד עד גיל 14 מקבל 50% הנחה. ילדים עד גיל 10 מקבלים ציוד בחינם, אם שני הוריהם שכרו ציוד. המחיר ליום השביעי הוא ללא תוספת.

שעות פתיחה
ב' – שבת 08:30 – 12:00, 14:00 – 18:00, א' 08:30 – 12:00, 15:00 – 18:00
כתובת
Dorf 53
מרכז העיירה.
טלפון
+(43)-5358-43223
פקס
+(43)-5358-2305-5

לשכת התיירות ויילדר קייזר – Tourismusverband Wilder Kaiser

לשכת התיירות המרכזית של אזור ויילדר קייזר נמצאת במרכז העיירה אלמאו. תוכלו לקבל מידע על האזור כולו ועל העיירות Soll ,Scheffau ,Ellmau ,Going והכפרים הסובבים אותן. כמו כן תוכלו לקבל מידע על אתר הסקי סקיוולט.
תוכלו לכתוב להם אימייל ולבקש שישלחו פרוספקטים. הם יציפו אתכם בחוברות ומפות שיעזרו לכם מאד בתכנון הטיול או חופשת הסקי. אפשר גם להעזר בהם במציאת מקומות לינה, תוך שאתם מציינים את הדרישות שלכם. בכל אחת מהעיירות האחרות יש לשכת מידע מקומית שתוכל לתת לכם מידע דומה.

שעות פתיחה
ב' – שבת 08:00 – 20:00, א' 12:00 – 18:00.
כתובת
Dorf 35. A-6352 Ellmau
טלפון
+(43)-5358-50509
פקס
+(43)-5358-50555
דוא"ל
office@wilderkaiser.info

שפאו – Scheffau (כפר)

העיירה הקטנה ביותר (1,300 תושבים) בעמק ויילדר קייזר, שוכנת חמישה קילומטרים מזרחית לעיירה סול, בגובה 752 מ'. בתי העיירה פרוסים על שיפולי רכס ויילדר קייזר, מצידו הצפוני של כביש 178. מצידו הדרומי של כביש 178 נמצאות תחנות שני הרכבלים העולים לאתר הסקי וכן חנויות השכרת ציוד, בית ספר לסקי, חדר לאיחסון ציוד הסקי (בתשלום) ומגרש חניה ענק. אל נקודה זו מגיעים גם שני המסלולים, אדום וכחול, היורדים מההר. המסלול האדום הוא מסלול פופולרי מאד, במשך כל היום יורדים בו גולשים רבים ואילו לקראת שעת סיום הגלישה הזרם אף גובר.
שפאו היא עיירה קטנה, אך דווקא העליה ממנה אל אתר הסקי פופולרית מאד ולכן יש ממנה שתי גונדולות העולות אל ההר. גונדולה 61 עוצרת בתחנת ביניים, ממנה ממשיכה גונדולה 62 המגיעה לתחנת Branstadl, בגובה 1,650 מ'. הגונדולה השניה שמספרה 60 והיא ישנה יותר, יוצאת אף היא מאותו מגרש חניה ומגיעה, ללא תחנת ביניים, לנקודה סמוכה לגונדולה הראשית.
מתחנת Branstadl יורדים שני המסלולים (אדום וכחול) חזרה לשפאו, תוך שהם עוברים בדרכם בתחנת הביניים של הרכבל (אם עייפתם במקרה). גולשים רבים יורדים במסלולים אלו, בעיקר בסופו של היום, והאוירה בסיומם, בסיוע המוזיקה מהפאב הסמוך, היא חגיגה אמיתית. כמות הגולשים הזורמים ללא הפסקה אל העמק הינה מראה מרשים ביותר.
מעט מעל העיירה יש אגם מקסים בשם הינטרשטיינר (Hintersteinersee), שכדאי מאד לטייל אליו ברגל או עם הכביש העולה ממרכז העיירה. במרכז העיירה יש סופרמרקט קטן של רשת SPAR.

מרכז המידע של שפאו – Information office Scheffau

שעות פתיחה
ב' – שבת 08:00 – 12:00, 14:00 – 18:00
א' 09:00 – 12:00, 16:00 – 18:00.
כתובת
Dorf 202
דרך הגעה
רכב: עם הכביש המתפצל צפונה מכביש 178.
טלפון
+(43)-5358-7373
פקס
+(43)-5358-73737
דוא"ל
scheffau@wilderkaiser.info

מגיעים לשפאו? מה חשוב לראות ולעשות:

הכנסיה של שפאו – Pfarrkirche Scheffau

כנסיה קטנה הנמצאת במרכז העיירה שפאו, בסמוך לכביש הראשי העולה ומתפתל בין בתי העיירה לכיוון צפון. צריח הכנסיה היפיפה שלה בולט למרחקים, וניתן לראותו אפילו מהתצפיות על ההרים סביב. הכנסיה נבנתה בין השנים 1755 – 1756. גם כיום משמשת הכנסיה את הקהילה במקום, ומתקיימים בה טקסים ותפילות. הכנסיה בנויה בסגנון גותי, עם צריח גבוה ומחודד, אותו ניתן לראות למרחוק. לפני מספר שנים בוצעו במקום עבודות שיפוץ. כל יום א' בשעה 08:30 מתקיימת במקום תפילה.

טלפון
+(43)-5358-8332

בית ספר לסקי אינגריד סלבנמוסר – Ingrid Salvenmoser

בית ספר קטן ומשפחתי, המנוהל על ידי אינגריד, אלופת סקי מפורסמת ואישה חביבה להפליא. בית הספר נמצא ליד תחנת הרכבל של הגונדולות העולות משפאו לבראנסטדל ובצמוד למסלול האדום היורד לעיירה. בכל שבוע נפתחות מספר קבוצות הדרכה, לסקי ולסנובורד, לאחר שביום ראשון נערכים מיונים לפי רמת הגלישה. הקבוצות קטנות ויש בהן הרבה הולנדים ואנגלים, כך שהמדריכים מחוייבים לדבר אנגלית (בפי רובם אנגלית מצויינת). המדריכים מקפידים לתקן אישית כל אחד בסבלנות רבה ורואים תוצאות. הם גם עושים מאמץ לשמור על מורל גבוה בקבוצה (ורואים שזו מדיניות בית הספר), בדיחות והרבה צחוקים, מה שהופך את הלימוד ממעיק לכייפי.
לבית הספר יש גם קבוצות של סקי תחרותי, אבל כדאי לוודא מראש שקבוצה כזו נפתחת. יש גם קבוצות ילדים, החל מגיל ארבע, הכוללות גם השגחה וארוחת צהריים בהפסקה שבין השעורים. ילדים שעושים את צעדיהם הראשונים מתחילים בגן הסקי, בו יש מתקנים מיוחדים עבורם.
מאחר שבית הספר קטן מובטח לכם יחס אישי וגמישות בפתרון בעיות וצרכים מיוחדים. הצוות עושה כל מאמץ לכך ויש הרבה גמישות ונכונות לבוא לקראתכם. מנהלת בית הספר עונה אישית לדואר אלקטרוני ואם יש לכם שאלות אל תהססו לשאול. משרד בית הספר נמצא בתוך חנות ספורט וולדהוף (Waldhof Sports) בה תוכלו לשכור ציוד.

שעות השעורים
ניתן לקחת שעורים של חצי יום, שעתיים וחצי, בשעות 10:00 – 12:30, או שעורים של יום מלא, בהם תשארו לשעור נוסף של שעה וחצי אחר הצהריים, בשעות 13:30 – 15:00. הקבוצות נפגשות כל בוקר ליד בית הספר, 20 דקות לפני תחילת השעור בשעה 10:00. החל מהיום השני ניתן לקבוע איתם להפגש ליד תחנת הרכבל העליונה, מה שיאפשר לכם לגלוש לבד עד לתחילת השעור ולא לרדת חזרה לעיירה.
בהפסקת הצהריים נפגשות הקבוצות במסעדה שעל המסלולים, אלא אם כן יוצאים אל המסלולים הרחוקים יותר. זה מאפשר מפגש עם בני המשפחה או החברים שנמצאים בקבוצות אחרות והמשך גלישה עצמאית, אם אינכם נשארים לשעורי אחר הצהריים.

מחירי שעורים
המחיר לשעור קבוצתי זהה למבוגרים וילדים.
חצי יום (שעתיים וחצי): יום אחד – 45 יורו, יומיים – 70 יורו, שלושה ימים – 80 יורו, ארבעה ימים – 90 יורו, חמישה ימים – 100 יורו. כל יום נוסף (החל מהיום השני) – 15 יורו.
יום מלא (ארבע שעות): יום אחד – 60 יורו, יומיים – 95 יורו, שלושה ימים – 115 יורו, ארבעה ימים – 125 יורו, חמישה ימים – 135 יורו. כל יום נוסף (החל מהיום השני) – 20 יורו.
מדריך פרטי: שעור של ארבע שעות – 160 יורו, כל אדם נוסף – 20 יורו.
שעור נסיון לילדים – 20 יורו.

שעות פתיחה
08:00 – 11:00, 16:00 – 18:00.
כתובת
Schwarzach 3
A-6351 Scheffau a. Wilden Kaiser
דרך הגעה
משמאל למסלול האדום היורד לשפאו, 150 מ' מתחנת הרכבל
טלפון
+(43)-664-13 000 26
דוא"ל
office@schischule-salvenmoser.at

בית ספר לסקי שפאו – Skischule Scheffau

בית ספר לסקי ותיק (30 שנה) וגדול מאד, המוציא מספר גדול של קבוצות הדרכה. בית הספר נמצא בצמוד לתחנת הרכבל התחתונה של שפאו, והשיעורים מתחילים מתחנת הרכבל העליונה. למבוגרים יש רק שיעורים של שעתיים ביום, כאשר יום ה' הוא יום ארוך (ארבע שעות) בו גולשים למסלולים המרוחקים יותר. לילדים בגיל 4 – 14 יש רק שיעורים של יום מלא (ארבע שעות הדרכה עם הפסקה לארוחת צהריים). עבור ילדים קטנים, העושים את צעדיהם הראשונים בסקי, מפעיל בית הספר את גן הסקי KinderKaiserland Scheffau.

מחירי כניסה
מחיר הדרכה בקבוצה: חצי יום (שעתיים) מבוגר: יום אחד – 35 יורו, חמישה ימים – 100 יורו. יום מלא (4 שעות) ילד (גיל 4 – 14): יום אחד – 45 יורו, חמישה ימים – 128 יורו. ארוחת צהריים והשגחה – 11 יורו.
כתובת
Dorf 54
טלפון
+(43)-5358-8308
פקס
+(43)-5358-84708
דוא"ל
info@skischule-scheffau.com

חנות ספורט הנסיס – Hansis Sport Shop

חנות ענקית להשכרת ציוד סקי וסנובורד, הנמצאת בקרבת תחנת הרכבל התחתונה של שפאו, ממנה עולים לתחנת הרטקייזר.
השכרת ציוד סקי לשישה ימים: מבוגר: מגלשיים "גולד" – 103 יורו, מגלשיים "סילבר" – 72 יורו, נעלים – 36 יורו. ילדים עד גיל 14: מגלשיים – 39 יורו, נעליים – 26 יורו. ילדים עד גיל 6: מגלשיים – 22 יורו, נעליים – 14 יורו.

שעות פתיחה
08:00 – 17:00
כתובת
Talstation Gondelbahn
Blaiken 100
דרך הגעה
מצידו הימני של המסלול האדום היורד לשפאו, מול החניה.
טלפון
+(43)-5358-84 17
פקס
+(43)-5358-86 56
דוא"ל
info@hansissportshop.at

ספורט וולדהוף – Waldhof Sports
(ציוד למטייל)
חנות גדולה להשכרה וקניה של ציוד סקי וספורט, הנמצאת ליד תחנות הרכבל של שפאו. מיקום החנות, לצד המעליות העולות משפאו וממש בצמוד למסלול האדום היורד אליה, נוח מאד עבור גולשים המעוניינים לשכור ציוד סקי. ברשות בעלי החנות גם בית הארחה, הנמצא בבניין סמוך. אורחי בית ההארחה זכאים להנחה של 10% ממחירי החנות.
בתוך החנות נמצא גם המשרד של בית הספר לסקי של אינגריד סלבמוסר (Ingrid Salvenmoser), כך שבמכה אחת ניתן לסגור את כל הסידורים הדרושים לסקי.
מצד שמאל למסלול האדום היורד לשפאו.
מחירים לשישה ימים (הרחבה לשבעה ימים ללא תשלום נוסף):
מגלשיים BASIC למבוגר – 62 יורו
מגלשיים EXCLUSIVE למבוגר – 86 יורו
מגלשיים VIP למבוגר – 110 יורו
נעלי סקי למבוגר – 36 – 44 יורו
לילד (עד גיל 14) מגלשיים – 39 יורו, נעלי סקי – 33 ירו.

שעות פתיחה
08:00 – 18:00
כתובת
Familie Matthaus Rass
A-6351 Scheffau am Wilden Kaiser
טלפון
+(43)-5358-8122
פקס
+(43)-5358-84345
דוא"ל
office@waldhof.info

אלמאו – מקום מרכזי באזור ויילדר קייזר

אלמאו – Ellmau (כפר)

עיירת הסקי השני בגודלה בעמק ויילדר קייזר, שוכנת בגובה 820 מ' והיא אחת העיירות היפות שבעמק, אם לא היפה שבהן. בעיירה ובכפרים הצמודים לה חיים 2,600 תושבים ויש בה תשתית תיירותית מפותחת.
מאלמאו עולים אל מרחב הגלישה העיקרי של אזור הסקי סקיוולט ברכבת כבלים (Funicular), היישר אל תחנת Hartkaiser בגובה 1,555 מ'. מאותה נקודה ניתן לצאת למסלולים ולמעליות שברחבי האתר ולהגיע למרביתו ללא צורך לרדת שוב לעמק. שני מסלולים, כחול ואדום, גולשים מתחנת הרטקייזר חזרה לעיירה, מסלולים שהם פופולריים מאד. מאלמאו ניתן גם לעלות ברכבל כסאות אל אתר הסקי של Going, שזהו למעשה החיבור שלו אל מרחב הגלישה העיקר של סקיוולט. מסלול הסקי היורד לעיירה מואר בלילות של ימי שני ומאפשר גלישת לילה.
הרכבת והרכבל היוצאים מאלמאו פועלים גם בחודשי הקיץ. מטיילים רבים מנצלים זאת כדי לעלות אל ההר לטייל במסלולי ההליכה הרבים, לאכול באחת ממסעדות ההרים וליהנות מגן השעשועים המקסים Ellmi's Zauberwelt, הנמצא על פסגת Hartkaiser.
מרכז העיירה נראה מעט תוסס יותר ממרכזי שאר העיירות בעמק ויש בו מספר חנויות של מזכרות עם מבחר מגוון ביותר. תוכלו לבקר ב-Kaiserbad, מתחם גדול עם בריכות שחיה חיצוניות, בריכה מקורה, מגלשות ושאר שעשועי מים ומתקני ספא. זהו בילוי נחמד לסיום היום או לימים בהם תנאי מזג האויר אינם מאפשרים טיול או גלישה. בכניסה המזרחית לעיירה תמצאו סופרמרקט גדול, בו קונים בעיקר המקומיים ופחות תיירים, ולכן גם המחירים בו זולים יותר. מקום מצויין לקניית השוקולדים שאתם צריכים להביא למשפחה ולחברים, ממש חצי ממחירים בסופרמרקטים של רשת Spar שבמרכזי העיירות.

טלפון
+(43)-5358-505 410

אטרקציות באלמאו

רכבת הכבלים הרטקייזר – Hartkaiserbahn

רכבת כבלים אדומה שתוביל אתכם בתוך כחמש דקות מהעיירה אלמאו אל תחנת Hartkaiser בגובה 1,555 מטרים. לרכבת שני קרונות – כשהאחד עולה השני יורד, החולפים זה על פני זה באמצע המסילה, היכן שיש התפצלות לשתי מסילות. מסילת הרכבת מוגבהת מעל פני הקרקע, כדי לאפשר נסיעה גם כשההר מכוסה שכבה עבה של שלג. מסלולי הסקי עוברים מספר פעמים מתחת למסילה. אם תתמקמו ליד חלונות הקרונית תוכלו להנות מהנוף הנפלא של העיירות אלמאו וגויינג שבעמק, מרכס ויילדר קייזר שממול וממסלולי הסקי העוברים מתחת למסילה.
לקראת סוף המסילה, מעט לפני תחנת הרטקייזר, תוכלו לראות משמאלכם (כשאתם עולים) אגם קטן. זהו אגם מלאכותי שמימיו משמשים את תותחי השלג, המייצרים שלג מלאכותי בחורף, כאשר הטמפרטורה נמוכה מאפס.
בעונת הסקי משרתת הרכבת את גולשי הסקי העולים לאתר או את אלו שגלשו במסלול לאלמאו ורוצים לשוב ולעלות. בקיץ היא משרתת הרכבת את המטיילים הרבים העולים לטייל על ההר, לתצפית ולגן השעשועים Ellmi's Zauberwelt. בקיץ הרכבת עוצרת גם בתחנת ביניים בחלק מהנסיעות וכדאי לברר זאת קודם.

שעות פתיחה
בקיץ 09:30 – 12:30, 15:00 – 17:30, כל חצי שעה.
בחורף 08:15 – 16:00, יוצאת ברגע שאחד הקרנות מתמלא (כל 10 דקות לערך).
מחירי כניסה
בחורף: כלול בסקי פאס ללא תשלום נוסף.
בקיץ: הלוך-חזור: מבוגר – 14 יורו, ילד – 7 יורו. עליה בלבד: מבוגר – 11.50 יורו, ילד – 5.50 יורו. ירידה בלבד: מבוגר – 7 יורו, ילד – 4 יורו.
טלפון
+(43)-5358-2320
פקס
+(43)-5358-225131
דוא"ל
bergbahnen.ellmau@skiwelt.at

קייזרבאד – Kaiserbad

מתחם ענק של בריכות שחיה חיצוניות ומקורות, שעשועי מים שונים ומתקני ספא. זהו המתחם הגדול ביותר באזור כולו, המשמש את הנופשים בקיץ וגם את גולשי הסקי בחורף, שיכולים לבוא לכאן להרפות שרירים בסיומו של יום הגלישה או בימים בהם תנאי מזג האויר אינם מאפשרים גלישה. בחורף ניתן ליהנות רק מהמתקנים המקורים וממתקני הספא. בקיץ מציע המקום מגוון רחב יותר של מתקנים.
ילדים יאהבו מאד לגלוש במגוון המגלשות שבמקום – מגלשות פתוחות, מגלשות סגורות ומגלשות של אבובים. יש גם מקפצות בגבהים שונים, מגרש כדורעף חופים, גן שעשועים, קיר טיפוס, בריכה לקטנטנים ועוד. מתקני הספא כוללים בריכה מקורה ומחוממת וסאונה.

שעות פתיחה
כל יום 09:00 – 20:00
מחירי כניסה
מבוגר – 6.50 יורו, ילד (6-15) – 2.90 יורו.
כתובת
Wimm 1
דרך הגעה
רכב: מכביש 178 לפנות צפונה מול מרכז העיירה.
טלפון
+(43)-5358-3811
פקס
+(43)-5358-381120

פעילויות וספורט אתגרי

בית ספר לסקי הרטקייזר אלמאו – Schischule Hartkaiser Ellmau

בית ספר ותיק (15 שנה) לסקי וסנובורד, הנמצא בעיירה אלמאו. בית הספר מציע שיעורים למתחילים ולגולשים בשלבי הביניים (intermediates). שעורי הסקי מתקיימים רק במתכונת של ארבע שעות ביום, ותוכלו לקחת שעורים עד שישה ימים. שעורי הסנובורד מתקיימים רק במתכונת של שעתיים ביום, ותוכלו לקחת שעורים עד שלושה ימים. ניתן להוסיף ימים בתשלום נוסף. ניתן לקחת גם שעורים פרטיים.
אם אתם משפחה עם ילדים מתחת לגיל 14, כדאי לכם לבדוק את המבצעים למשפחות עם ילדים, שיכולים לצאת לכם משתלמים מאד.
בבית הספר יש גם חנות להשכרת ציוד סקי וסנובורד (נעליים ומגלשיים). הזמנה מוקדמת באינטרנט תזכה אותכם בהנחה של 10%. ניתן לקנות במקום סקי פס לאתר הסקי סקיוולט.

מחירי השעורים
שעורי סקי למבוגרים, 4 שעות ביום, יעלו 39 יורו ליום אחד, 105 יורו לשישה ימים.
שעורי סקי לילדים (עד גיל 14), 4 שעות ביום, יעלו 39 יורו ליום אחד, 95 יורו לשישה ימים.
כל יום נוסף יעלה 16 יורו.
שעורי סנובורד למבוגרים, 2 שעות ביום, יעלו 40 יורו ליום אחד, 84 יורו לשלושה ימים.
שעורי סנובורד לילדים (עד גיל 14), 2 שעות ביום, יעלו 33 יורו ליום אחד, 73 יורו לשלושה ימים.
כל יום נוסף יעלה 18 יורו.
הזמנה מוקדמת באינטרנט תזכה אותכם בהנחה של 10%.
ילדים יכולים לקבל ארוחה והשגחה בהפסקת הצהריים, תמורת 8 יורו.

שעות פתיחה
שבת 08:30 – 18:00, א' – ו' 08:30 – 12:15, 14:45 – 18:00
כתובת
Kapellenweg 8
טלפון
+(43)-5358-2572
פקס
+(43)-5358-3604
דוא"ל
info@skischule-ellmau.com

בית ספר לסקי וסנובורד אלמאו – Ellmauer Ski und Snowboardschule

בית הספר מציע שעורי סקי או סנובורד, בקבוצה או בשעורים פרטים. שעורי הסקי ניתנים במתכונת של ארבע שעות יומיות ואילו שעורי הסנובורד במתכונת של שעתיים ביום. לילדים יש גן סקי מיוחד, עם מתקנים שיהפכו להם את המפגש הראשון עם השלג לידידותי במיוחד. יש גם אפשרות לרכוש עבורם ארוחת צהריים והשגחה בזמן הפסקת הצהריים.
ניתן גם לשכור במקום ציוד. בימי ב' תוכלו לצפות במדריכי בית הספר בהופעה, במסגרת גלישת הלילה, המתחילה בשעה 20:00.

הדרכת סקי
ניתן לקחת שעורים של 4 שעות ביום.
יום אחד: 55 יורו למבוגר, 50 יורו לילד (עד גיל 14)
יומיים: 97 יורו למבוגר, 90 יורו לילד
שלושה ימים: 106 יורו למבוגר, 100 יורו לילד
ארבעה ימים: 109 יורו למבוגר, 103 יורו לילד
חמישה ימים: 113 יורו למבוגר, 107 יורו לילד
שישה ימים: 120 יורו למבוגר, 110 יורו לילד
החל מהיום השלישי ניתן להוסיף יום נוסף – 20 יורו.
שעור נסיון (לילדים מתחת גיל חמש) – 18 יורו.
ארוחה והשגחה בהפסקת הצהריים – 9 יורו

הדרכת סנובורד
שעורים של שעתיים ביום בלבד.
יום אחד – 45 יורו
יומיים – 70 יורו
שלושה ימים – 90 יורו.

שעות פתיחה
ב' – ו' 08:30 – 12:00, 13:30 – 18:00
שבת 08:30 – 18:00, א' 08:30 – 12:00, 14:00 – 18:00.
כתובת
Alte Strase 3
טלפון
+(43)-5358-2555
פקס
+(43)-5358-3555
דוא"ל
info@schischule-ellmau.at

קניות

אינטרספורט וינקלר – InterSport Winkler
(קניות)
חנות ספורט השייכת לרשת InterSport. במרכז אלמאו יש שתי חנויות של הרשת, חנות נוספת ליד תחנת רכבת הכבלים העולה להרטקייזר וחנות נוספת בעיירה גויינג הסמוכה.
אם אתם מעוניינים לרכוש ציוד סקי ואתם רוצים לבדוק אותו קודם על המסלולים, יקזזו לכם מחיר של יומיים השכרה ממחיר הקניה.
בקיץ ניתן לשכור במקום אופניים ליום אחד או למספר ימים.
מחיר השכרת ציוד סקי לשישה ימים: מגלשיים אקונומי – 85 יורו, מגלשיים פרימיום – 114 יורו, נעלים – 35 יורו. ילד עד גיל 14 מקבל 50% הנחה. ילדים עד גיל 10 מקבלים ציוד בחינם, אם שני הוריהם שכרו ציוד. המחיר ליום השביעי הוא ללא תוספת.
מחיר השכרת אופנייםליום אחד – 15 יורו, יומיים – 28 יורו, שלושה ימים – 39 יורו. אופני ילדים (עד "24) – 50% הנחה. תקבלו גם קסדה וציוד לתיקונים בחינם.

שעות פתיחה
שתי החנויות באלמאו:
חורף: ב' – שבת 08:30 – 12:00, 14:00 – 18:00, א' 08:30 – 12:00, 15:00 – 18:00.
קיץ: ב' – ו' 08:30 – 12:00, 15:00 – 18:00, שבת 08:30 – 12:00, א' – סגור.
החנות בתחנת הרטקייזר פתוחה כל יום בשעות 08:00 – 17:00.
כתובת
Dorf 11 או Dorf 31
מרכז אלמאו ותחנת רכבת הכבלים להרטקייזר.
טלפון
+(43)-5358-2305
פקס
+(43)-5358-2305 5
דוא"ל
rent@intersport-winkler.at

לינה

בית משפחת זייץ – Haus Seitz

כניסה לבוקינג לצפייה בדירה המדהימה להשכרה!

למשפחה החביבה הזו ארבע דירות אירוח בגדלים שונים ובמחירים מהזולים שניתן למצוא (לאחר בדיקה של עשרות דירות). הדירות מרווחות, הכל חדש ומבריק מנקיון, עם ריהוט עץ ווילונות פרחוניים. הדירות נמצאות בקומת הקרקע ומעליהן דירת המשפחה (כשמגיעים מכיוון הכביש יש לרדת במדרגות). לכל ארבע הדירות יש "חדר סקי" משותף, עם מתקן חימום ויבוש לנעלי הסקי, מתקן למגלשיים ומתלה לכביסה. בחדר זה יש פחים לאשפה שבהם מפרידים (הפרידו בבקשה!) – ניירות, מתכת ופלסטיק.
אם תגיעו לכאן בחורף תהנו מחימום מתחת לריצפה, שישכיח מכם במהירות שבחוץ הטמפרטורות הרחק מתחת לאפס. כיף גדול. בדירה הגדולה יכולים ללון חמישה אנשים. היא מורכבת מחדר שינה מרווח, עם מיטה זוגית ומיטת יחיד, ועוד ספה, הנפתחת למיטה זוגית, בסלון. לצד הסלון יש מטבח ופינת אוכל קטנה. המטבח מצוייד במקרר, תנור אפיה, כיריים חשמליות, מדיח, טוסטר, מכונת קפה וכל כלי המטבח שתצטרכו. המקלחת עם מקלחון בלבד (ללא אמבטיה) ולצידה שרותים נפרדים.
בנוסף לדירה זו יש עוד דירה לחמש נפשות ושתי דירות לשלוש. הדירות נמצאות בכפר קטן בשם Auwald, שהוא מעין שכונה של העיירה אלמאו, אליה הוא גם שייך מבחינה מוניציפלית. מיקומו של הכפר, בצמוד לכביש הראשי של העמק (שתי דקות נסיעה), בין העיירות אלמאו ושפאו, הוא מיקום מצויין לבאים לאתר הסקי סקיוולט.

הזמנה מראש
בהזמנה תתבקשו לשלם מקדמה בהעברה בנקאית. מחירה של העברה כזו מהארץ הוא עשרות דולרים. נסו לבקש שיוותרו לכם על התשלום וסביר להניח שהם יסכימו (אם לא "הבריזו להם" יותר מידי ישראלים). ובבקשה, אם הזמנתם ואינכם יכולים להגיע מסיבה כלשהי, הודיעו על כך מספיק זמן מראש. בעל הדירה דובר אנגלית עילגת, אבל בעל המון רצון טוב לעזור, ובהחלט אפשר להסתדר. כדאי להתכתב עימו בדוא"ל.

מחירי כניסה
הדירה הגדולה (עד חמישה איש) – 403 יורו לשבעה לילות, כולל נקיון ומיסים.
דרך הגעה
לבאים משפאו: כביש 178 לכיוון מערב, אחרי קצת פחות משני ק"מ לפנות שמאלה ל Auwald. אחרי כמאתיים מטר לפנות ימינה ולהמשיך עוד כשלוש מאות מטרים.
לבאים מאלמאו: כביש 178 לכיוון מערב, אחרי קילומטר פניה ימינה ל Buchau. אחרי שלוש מאות מטר פניה שמאלה , ולהמשיך עוד כמאה מטר.

לחצו כאן למעבר לדף הדירה בבוקינג!

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

אהבת? נא לשתף!

רוצה את המדריך למטייל הישראלי בוינה?

יש לנו מדריך חינמי בדיוק בשבילך!

ארמון שנברון